مدیرعامل فرودگاه:

فرودگاه پیام می تواند فورواردر هوایی ایران و اوراسیا شود

فرودگاه پیام می تواند فورواردر هوایی ایران و اوراسیا شود

هم پیما: مدیرعامل فرودگاه پیام با اشاره به داشتن ایرلاین اختصاصی و مجوز پرواز به اوراسیا پیشنهاد نمود تا فورواردر هوایی ایران و اوراسیا شود.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، نورژان تورسین بیک اف نماینده راه آهن قزاقستان عصر امروز در پنل لجستیک و حمل و نقل در همایش فرصت های اقتصادی ایران و اوراسیا با اعلان اینکه روابط حمل و نقل ریلی ایران و قزاقستان از سال ۱۹۹۷ شروع شد، اظهار داشت: این دو کشور درباب روابط ریلی هم به صورت مستقیم با عبور از ترکمنستان و هم به صورت ریلی بوسیله بندر اکتائو به بندر امیرآباد و سپس جابجایی ریلی کالا با هم در ارتباط هستند.
وی افزود: سه کشور ایران، قزاقستان و ترکمنستان سال ۲۰۱۴ کریدور ریلی KTI را امضا کردند که بوسیله این کریدور قزاقستان به ترکمنستان و سپس دو مرز سرخس و اینچه برون به ایران حمل و نقل ریلی دارد.
وی با برشمردن زمینه های همکاری ایران و قزاقستان در زمینه تجارت کالا اظهار داشت: قزاقستان بعنوان تولیدکننده غلات می تواند بعنوان یکی از صادرکنندگان غلات به ایران باشد هم اکنون نیز از بنادر قزاقستان به بنادر کاسپین، انزلی و امیرآباد ایران غلات صادر می شود. همین طور ما محصولات کشاورزی خودرا بوسیله ترکمنستان و سپس محورهای ریلی سرخس و اینچه برون به ایران صادر می نماییم.
وی درباره واردات قزاقستان از ایران اظهار داشت: ایران مصالح ساختمانی، سنگ، تراورتن و دیگر مصالح را به قزاقستان صادر می کند همین طور صیفی جات با ریل به قزاقستان می آید و باتوجه به نیاز بازار روسیه ما آنرا به این کشور صادر می نماییم.
در ادامه این پنل، نادر ثناگوی مطلق مدیرعامل فرودگاه پیام با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی بودن این فرودگاه و قدمت ۳۰ ساله آن در کارگوی هوایی اظهار داشت: تجربه مشترکی با قزاقستان و ترکمنستان در زمینه حمل هوایی بارهای فاسدشدنی داشته ایم.
وی با اعلان اینکه کار تاجر و سوداگر هماهنگی حمل و نقل نیست اظهار داشت: پیشنهاد می شود یک فورواردهای هوایی میان ایران و کشورهای اوراسیا تشکیل گردد که فرودگاه پیام می تواند نقش هماهنگ کننده حمل و نقل کالا را انجام دهد تا شش کشور یک نهاد مشترک برای حمل و نقل کالا تأسیس کنند.
مدیرعامل فرودگاه پیام با اعلان اینکه ریل به داخل فرودگاه پیام بیاید، اظهار داشت: این فرودگاه ایرلاین اختصاصی و تعدادی هواپیما در اختیار دارد که می توانیم باتوجه به مجوز پروازهای این فرودگاه با کشورهای اوراسیا صادرات کالا به کشورهای عضو را انجام دهیم.


منبع:

1399/11/08
23:39:57
0.0 / 5
1022
تگهای خبر: بازار , بندر , پرواز , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما