چرا اعلام قیمت مسكن در سایت ها و نرم افزارها ممنوع شده است؟

چرا اعلام قیمت مسكن در سایت ها و نرم افزارها ممنوع شده است؟

به گزارش هم پیما خوزستان دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور با اشاره به تصمیم ممنوعیت اعلام قیمت مسکن در سایت ها و نرم افزارهای حوزه مسکن و اینکه این تصمیم به فعالیت دلالان و واسطه ها دامن خواهد زد، اظهار داشت: فعالیت سایت ها و نرم افزارها می تواند به ظهور نظام حرفه ای خرید و فروش مسکن کمک شایانی کند.فرشید پورحاجت در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: سایت ها و نرم افزارهایی که در حوزه معاملات مسکن فعالیت می نمایند برای تسهیل امور، افزایش سطح دسترسی به خدمات آسان و کاهش هزینه ها طراحی و به وجود آمده اند و نرم افزارها و سایت های تخصصی فعال در حوزه مسکن کمک شایانی به فراز و فرودهای بازار مسکن می کنند.

وی اضافه کرد: اینکه چرا در کشور وزارت راه و شهرسازی و اتحادیه های مشاور املاک، مخالف ارائه قیمت از طرف این سایت ها و فعالیت آنها هستند مساله ای است که جای تامل دارد.

این کارشناس حوزه مسکن اشاره کرد: سایت ها و نرم افزارهای فعال در حوزه معاملات مسکن، به حذف نقش دلالان و واسطه گری بازار مسکن که سال ها نقشی اساسی در بر هم زدن اوضاع بازار داشته اند، کمک می نماید اما ممنوعیت اعلام قیمت مسکن در این سایت ها و نرم افزارها به فعالیت دلالان و واسطه ها دامن خواهد زد.

پورحاجت عنوان کرد: چارچوب تصمیمات اتخاذشده درباب ممنوعیت اعلام قیمت مسکن در این سایت ها و نرم افزارها، چارچوب کارشناسی و حساب شده ای نیست و در این خصوص باید کار کارشناسی بهتری صورت گیرد تا شاهد تعادل بخشی به قیمت مسکن در بازار مسکن باشیم.

وی اضافه کرد: سایت ها و نرم افزارهای فعال در بخش مسکن یک روزه متولد نشده اند و سال ها است که فعال می باشند. این سایت ها هم در زمان رکود و هم در زمان رونق بازار مسکن فعال بوده اند و اینکه به یک باره تصمیماتی اتخاذ می شود تا قیمت مسکن از سایت ها حذف شود باید اظهار داشت که تصمیمی خلاف جهت بازار مسکن می باشد.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور اشاره کرد: بواسطه عدم برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن، با کمبود حدود ۵ میلیون مسکن در کشور مواجه هستیم و با توجه به این که تقاضا از عرضه مسکن بیشتر است، عده ای هراس دارند که با فعالیت این سایت ها، تعادل و نظم بازار مسکن بر هم بخورد.

پورحاجت اظهار داشت: به سبب اینکه در کشور، نظام حرفه ای خرید و فروش مسکن نداریم، با مشکلات بسیاری در این عرصه معاملات مواجه هستیم و بدین جهت در بازار مسکن شاهد فعالیت دلالان و واسطه ها هستیم. دراین زمینه فعالیت سایت ها و نرم افزارها می تواند به ظهور نظام حرفه ای خرید و فروش مسکن کمک شایانی کند.

منبع:

1399/11/05
13:40:30
0.0 / 5
968
تگهای خبر: بازار , جت , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما