معاون مسكن شهری بنیاد مسكن:

مسكن ملی ماهانه ۳ میلیون تومان به خانوارها تحمیل می كند

مسكن ملی ماهانه ۳ میلیون تومان به خانوارها تحمیل می كند

به گزارش هم پیما همدان معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام نمود: بطور متوسط مسکن ملی هزینه ای ماهانه 2.9 تا 3 میلیون تومان به خانوارها تحمیل می کند.


جواد حق شناس چهارشنبه یکم بهمن ماه در بازدید از پروژه مسکن ملی شهر نهاوند، بیان کرد: ساخت این واحدهای مسکونی با اولویت در شهرهای با جمعیت کمتر از ۱۰۰ هزار نفر بر عهده بنیاد مسکن می باشد که متقاضیان می توانند مطابق بخشنامه اجرائی و قانون ساماندهی عرضه و تامین مسکن، جهت استفاده از طرح اقدام نمایند.
وی تاکید کرد: این طرح در سه قالب گروه ساخت، خودمالکین و انبوه ساز اجرا خواهد شد و نهاوند اولین شهرستان استان همدان با بیشترین مساحت زمین است که این پروژه در آن در حال اجراست.
حق شناس اشاره کرد: بوسیله اداره راه و شهرسازی و بنیاد مسکن در امتداد کمک به تامین مسکن، طرح «اقدام ملی تامین مسکن» را در قالب راه اندازی ۳۲۰ واحد مسکونی در شهرستان نهاوند برنامه ریزی کردیم و عملیات اجرائی آن در حال انجام می باشد.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ادامه مطرح کرد: وام این واحدها، ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ساخت به ازای هر واحد، در هیئت دولت به تصویب رسید و به بانکهای عامل ابلاغ گردید.
وی اظهار نمود: از طرف دیگر تا حالا در مرحله اول به همه متقاضیان ابلاغ گردیده که ۴۰ میلیون تومان در بانک عامل افتتاح حساب و واریز نمایند که مقرر است تا اختتام ماه جاری، همه متقاضیان طرح اقدام ملی، مرحله اول واریزی را انجام دهند، در غیر این صورت از ادامه طرح کنار گذاشته می شوند البته برخی متقاضیان تا حالا ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان مرحله دوم را هم واریز کرده اند.
حق شناس اظهار داشت: قرار بود با مجموع آورده ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان به انضمام تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی که در زمان تحویل، این وام از سازنده به متقاضی منتقل می شود، در مجموع ۱۷۰ تا ۱۸۰ میلیون تومان هزینه ساخت این واحدها از متقاضی ظرف دو سال دریافت شود که بطور متوسط هزینه ای ماهانه ۲.۹ تا ۳ میلیون تومان به خانوارها تحمیل می کند، هزینه زمین نیز به دو صورت ۹۹ ساله یا فروش اقساطی ۱۰ ساله از متقاضی دریافت می شد.
به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مسافرت نیم روزه خود به استان همدان، از طرح اقدام ملی مسکن شهر نهاوند و پروژه های ۲۷۴ و ۴۵ واحدی شهرک شهید حیدری بازدید کرد.
منبع:

1399/11/02
12:27:41
0.0 / 5
921
تگهای خبر: بانك , ساخت , فروش , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما