با اعلام بانك عامل مسكن؛

وام مسكن ایثارگران به 160 میلیون تومان افزایش یافت

وام مسكن ایثارگران به 160 میلیون تومان افزایش یافت

به گزارش هم پیما بانک عامل بخش مسکن در اطلاعیه ای اعلام نمود: سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران افزایش پیدا کرد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، بانک عامل بخش مسکن در ابلاغیه ای از افزایش سقف تسهیلات فردی ساخت و خرید مسکن ایثارگران امسال اطلاع داد.
بر این اساس، سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن ایثارگران از این پس در چهار طبقه بندی مختلف متناسب با مشخصات جغرافیایی محل تقاضا، افزایش خواهد یافت. این اقدام در جهت افزایش قدرت خرید و ساخت مسکن در بین این گروه از متقاضیان مسکن صورت خواهد گرفت. بانک مسکن از سالهای گذشته تابحال مبادرت به پرداخت تسهیلات خرید و ساخت مسکن به گروه ها و اقشار مختلف کرده است که پرداخت تسهیلات مسکن به ایثارگران هم یکی از این اقدامات به حساب می آید.
در ابلاغیه افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران که توسط بانک مسکن صادر گردیده است آمده است: در اجرای مفاد بند «د» تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ و به استناد نامه ۴ شهریور سال جاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، افزایش سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹ به ازای هر واحد مسکونی به شرح ذیل جهت ابلاغ به واحدهای اجرایی اعلام می شود:
در شهرهای با جمعیت بیشتر از یک میلیون نفر یک میلیارد و ششصد میلیون ریال معادل ۱۶۰ میلیون تومان
در مراکز استان ها یک میلیارد و دویست میلیون ریال معادل ۱۲۰ میلیون تومان
در سایر شهرستان ها یک میلیارد ریال معادل ۱۰۰ میلیون تومان
در روستاها ششصد میلیون ریال معادل ۶۰ میلیون تومان
افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران مطابق با این ابلاغیه در جهت سیاست های اعتباری بانک مسکن امسال و بر مبنای مقررات و ضوابط پرداخت تسهیلات در شبکه بانکی و همینطور مقررات و ضوابط پرداخت تسهیلات از جانب بانک مسکن صورت گرفته است.
همچنین با عنایت به این که سهمیه هر کدام از استان ها در پرداخت این تسهیلات امسال نزد اداره کل اعتبارات متمرکز می باشد، بنابراین متناسب با میزان تقاضا و سیاست های اعتباری بانک مسکن و اعلام بنیاد شهید و امور ایثارگران متفاوت بوده و سهمیه های در ارتباط با هر کدام از استان ها به مدیریت های شعب مناطق و یا استان ها به منظور تسریع در روند به روز رسانی سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران ابلاغ خواهد گردید تا در اسرع وقت نسبت به پرداخت تسهیلات با سقف های جدید اقدام نمایند.
در این ابلاغیه تاکید شده است: همینطور اعطای تسهیلات صرفا از محل سهمیه سال ۱۳۹۹ امکان پذیر بوده (اعتبار ابلاغی سال ۱۳۹۹) بنابراین متقاضیان در صورت عرضه معرفی نامه جدید می توانند از سقف تسهیلات ابلاغی بهره مند گردند، مضافاً اینکه افزایش سقف فوق به متقاضیانی که قرارداد آنان در سیستم تسهیلاتی بانک ثبت قطعی گردیده است (از محل سهمیه سال ۱۳۹۸)، قابل تسری نخواهد بود. به این معنا که متقاضیان دریافت این تسهیلات در سال ۹۹ که تابحال موفق به دریافت به آن نشده اند می توانند از سقف جدید تسهیلات با عرضه معرفی نامه از نهاد ذی محل برخوردار شوند.


منبع:

1399/11/01
18:12:12
0.0 / 5
1069
تگهای خبر: بانك , ساخت , سیستم , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما