در بندر شهید رجایی صورت گرفت؛

بهره برداری از 800 متر خطوط جدید ریلی در بندر شهید رجایی

بهره برداری از 800 متر خطوط جدید ریلی در بندر شهید رجایی

معاون امور بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی هرمزگان از الحاق ۸۰۰ متر خطوط جدید ریلی با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال در مجتمع بندری شهید رجایی اطلاع داد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، منصور خرمشکوه با اعلان اینکه ۸۰۰ متر خطوط جدید ریلی به ۶۰ کیلومتر زیر ساخت هایی که پیش تر در بندر شهید رجایی راه اندازی شده افزوده شد، اظهارداشت: نخستین محموله از راه این خط جدید الاحداث وارد مجتمع بندری شهید رجایی شد.
معاون بندری و امور اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: خطوط ریلی اختصاصی با سرمایه گذاری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی راه اندازی شده است.
وی خاطرنشان کرد: آنچه مورد توجه است توسعه حمل و نقل کالا از راه ریل بوده تا بتوانیم سهم جابجایی کالا را در این عرصه تقویت نماییم.
خرمشکوه با اشاره به اهمیت مبحث توسعه حمل و نقل ریلی و همینطور تأثیر آن در کاهش مدت زمان انتقال کالاها به بازار هدف و کاهش هزینه های حمل و نقل کالا اضافه کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته در حال بررسی، درخواست های شرکتهای متقاضی راه اندازی خطوط ریل اختصاصی هستیم تا با نهایی سازی این طرحها گام موثری در توسعه حمل و نقل ریلی برداشته شود.
شایان ذکر است؛ بندر شهید رجایی از ۶۰ کیلومتر خط ریلی برخوردارست که شاخه های مختلف این خطوط به ۱۲ محوطه اختصاصی منتهی می شود.منبع:

1399/10/23
23:30:29
0.0 / 5
1045
تگهای خبر: بازار , بندر , توسعه , جت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما