وزیر تولیدات دفاعی پاكستان:

چهار بازارچه و گذرگاه مرزی جدید بین ایران و پاكستان ایجاد می شود

چهار بازارچه و گذرگاه مرزی جدید بین ایران و پاكستان ایجاد می شود

به گزارش هم پیما وزیر تولیدات دفاعی پاکستان اظهار داشت: ایجاد چهار بازارچه و گذرگاه مرزی دیگر بین دو کشور ایران و پاکستان همچون برنامه های ما برای توسعه مناسبات اقتصادی بین دو کشور است.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، زبیده جلال ظهر امروز در مراسم افتتاح رسمی مرز مشترک «ریمدان- گبد» بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان گفت: افتتاح این پایانه مرزی در روابط بین دو کشور تأثیر زیادی دارد و پاکستان به سبب وجود شباهت های فرهنگی، اسلامی و ظرفیت های مشترک اهمیت زیادی برای بسط همکاری دو جانبه با جمهوری اسلامی ایران قائل است.
وزیر تولیدات دفاعی پاکستان اظهار داشت: این گذرگاه مرزی علاوه بر افزایش مبادلات تجاری پاکستان، موجب توسعه بندر چابهار به سبب موقعیت راهبردی آن خواهد شد که این امر تحول زیادی را در این منطقه از جمهوری اسلامی ایران به وجود می آورد.
وی اضافه کرد: طی ۲ سال قبل کوشش های زیادی برای بسط همکاری و روابط بین ایران و پاکستان انجام شده که این اقدامات در بهبود معیشت مردم و توسعه منطقه تأثیر به سزایی داشته است و ما با وجود برخی مشکلات خواهان افزایش رابطه با جمهوری اسلامی ایران هستیم.
جلال بیان کرد: مرز پاکستان و ایران مرز صلح و دوستی است و تلاش ما حفظ امنیت، کاهش قاچاق خصوصاً مواد مخدر، افزایش بهره برداری از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود است تا بتوانیم به روند پیشرفت و آبادانی منطقه سرعت بیشتری ببخشیم.
وی اظهار نمود: ایجاد چهار بازارچه و گذرگاه مرزی دیگر از برنامه های ما برای توسعه مناسبات اقتصادی بین ایران و پاکستان است که امیدواریم بتوانیم طی دو ماه آتی با راه اندازی گذرگاه مرزی «پیشین» شاهد گسترش همکاری ها باشیم.


منبع:

1399/09/30
13:56:49
5.0 / 5
1084
تگهای خبر: بازار , بندر , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما