شاكری بیان كرد

اصلاحات كمیسیون عمران در طرح جهش تولید و تأمین مسكن

اصلاحات كمیسیون عمران در طرح جهش تولید و تأمین مسكن

هم پیما: یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اصلاحات این کمیسیون در طرح جهش تولید و تأمین مسکن در بحث تأمین منابع و مصالح ساختمانی را شرح داد.


اقبال شاکری در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به اصلاحات انجام شده در طرح جهش تولید و تأمین مسکن از جانب کمیسیون عمران مجلس بیان نمود: در جلسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی طرح جهش تولید و تأمین مسکن با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی و مرکز پژوهش های مجلس مورد بحث و بررسی دوباره قرار گرفت و بعد از اصلاحات نهایی، جهت بررسی جزئیات در صحن مجلس به هیات رئیسه عرضه شد.
وی در ادامه اظهار نمود: بر طبق این اصلاحات یک میلیون مسکن در هر سال به مدت چهار سال ساخته خواهد شد و ۷۰ درصد هزینه ساخت از راه اعطای تسهیلات با نرخ سود مناسب و مصالح هم از راه خرید از بازار بورس به صورت ریسک پذیر تأمین خواهد شد.
نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: مدت بازپرداخت تسهیلات ۲۰ سال در نظر گرفته شده است و صندوقی در این طرح دیده شده تا منابعی را در خود جمع کند و برای پشتیبانی از این طرح این منابع را در پشتیبانی از ساخت واحدهای دیده شده قرار می دهد.
شاکری در انتها تصریح کرد: ان شاءالله با عرضه این طرح و بررسی جزئیات آن در صحن علنی و تصویب آن و بعد از طی مراحل قانونی شاهد اجرایی شدن آن و ساماندهی بازار مسکن باشیم.
کلیات طرح جهش تولید و تأمین مسکن که مهرماه در صحن علنی به تصویب رسید جهت بررسی بیشتر و رفع پاره ای از ابهامات به کمیسیون عمران ارجاع شد.
این کمیسیون حالا این طرح را بررسی و ابهامات را برطرف کرده و به هیات رییسه داده تا جهت بررسی در صحن علنی در نوبت قرار دهند.1399/09/25
12:13:41
5.0 / 5
1207
تگهای خبر: بازار , تولید , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما