نرخ بیكاری سوییس در اوج ۶ ماهه

نرخ بیكاری سوییس در اوج ۶ ماهه

هم پیما: شمار بیکاران سوییسی از 153 هزار نفر عبور کرد.


به گزارش هم پیما به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تا اختتام ماه نوامبر امسال نرخ بیکاری در سوئیس به ۳.۳ درصد بالا رفته که نسبت به ماه قبل آن ۰.۱ درصد بیشتر شده است و بیشترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور طی شش ماه اخیر شمرده می شود.
در طول این مدت شمار افراد فاقد شغل در مقایسه با ماه قبل ۴۱۵۲ نفر بیشتر شده و به ۱۵۳ هزار و ۲۷۰ نفر رسیده است. در میان جوانان، نرخ بیکاری افراد ۱۵ تا ۲۴ سال سوئیسی با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به رقم ثبت شده در ماه قبل به ۳.۳ درصد تا اختتام ماه نوامبر رسیده است که بیشترین سطح ثبت شده سه ماه اخیر شمرده می شود. طی این مدت شمار بیکاران جوان سوئیسی ۷۲ نفر کمتر شده و به ۱۷ هزار و ۴۹۰ نفر رسیده است.
متوسط نرخ بیکاری سوئیس از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۲۰ برابر با ۳.۲۲ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به ۵.۷ درصد ژانویه ۱۹۹۷ و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز ۱.۵ درصد می ۲۰۰۱ بوده است.
همین طور نرخ بیکاری کره جنوبی تا اختتام ماه اکتبر با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۴.۲ درصد رسید که این نرخ کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور طی شش ماه اخیر شمرده می شود. طی این مدت شمار بیکاران کره جنوبی با ۸۱ هزار نفر افزایش به یک میلیون و ۱۷۰ هزار نفر رسیده است.
از طرف دیگر اما شمار شاغلین نیز ۵۴ هزار نفر نسبت به ماه قبل بیشتر شده و به ۲۶ میلیون و ۸۴۱ هزار نفر رسیده است. نرخ مشارکت دربازار کار که بیان کننده جمعیت فعال ۱۸ تا ۶۴ سال است به ۶۲.۴ درصد رسیده که ۰.۲ درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل است. نرخ اشتغال نیز با ۰.۲ درصد کاهش به ۵۸.۹ درصد رسید.
متوسط نرخ بیکاری در کره جنوبی در بازه زمانی ۱۹۹۹ تا ۲۰۲۰ معادل ۳.۶۴ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ۷.۱ درصد در ژوئن ۱۹۹۹ و کمترین رقم نیز سه درصد سپتامبر ۲۰۰۲ است.
منبع:

1399/09/20
12:45:34
5.0 / 5
1207
تگهای خبر: اشتغال , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما