تعداد بیكاران آمریكایی به حدود ۱۱ میلیون نفر رسید

تعداد بیكاران آمریكایی به حدود ۱۱ میلیون نفر رسید

هم پیما: همانطور که پیشتر انتظار می رفت، نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان تا اختتام ماه نوامبر باز هم کاهشی شد و رقم 6.7 درصد را ثبت نمود.


به گزارش هم پیما به نقل از اسوشیتدپرس، این نرخ بیکاری که ۰.۱ درصد کمتر از ماه قبل بوده، کمترین نرخ بیکاری این کشور در طول هشت ماه اخیر است.
طی این مدت شمار جمعیت بیکاران با کاهشی محسوس نسبت به ماه قبل به ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر کاهش پیدا کرد که ۳۲۶ هزار نفر کمتر از ماه قبل است. با این وجود نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان هنوز فاصله بسیاری با نرخ بیکاری ۳.۵ درصدی ثبت شده در ماه فوریه دارد یعنی قبل از آن که بخش بزرگی از اقتصاد آمریکا بر اثر کرونا به تعطیلی کشیده شود. آمریکا بزرگ ترین کانون درگیر با کرونا در جهان شمرده می شود و بیش از ۲۸۰ هزار نفر از شهروندان این کشور جان خودرا بر اثر مبتلاشدن به کووید-۱۹ از دست داده اند.
طی این مدت ۱۴۹ میلیون و ۷۰۰ هزار آمریکایی شاغل بوده اند که ۷۴ هزار نفر کمتر از ماه قبل است. نرخ مشارکت طی این ماه به ۶۱.۵ درصد رسیده که ۱.۹ درصد از ماه قبل کمتر بوده است.
گریگوری داکو، اقتصاد دان موسسه کپیتال اکونومیکس نیز اظهار داشت: صدمه ای که از بحران بزرگ ناشی از کرونا به ما تحمیل شده، واقعا عمیق است و مدت زیادی طول خواهد کشید تا بازار کار بتواند خودرا به سطح پیش از بحران باز گرداند.
از آنجائیکه اقتصاد آمریکا در حال بازگشت به سطوح پیش از بحران است انتظار می رود روند کاهشی نرخ بیکاری و استخدام نیروهای جدید کماکان ادامه داشته باشد.
متوسط نرخ بیکاری آمریکا در بازه زمانی ۱۹۴۸ تا ۲۰۲۰ معادل ۶.۲ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل ۲۰۲۰ با ۱۴.۷ درصد و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به می ۱۹۵۳ با ۲.۵ درصد بوه است.
منبع:

1399/09/15
13:37:59
5.0 / 5
1195
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما