لكوموتیو پارس33 شركت واگن پارس اراك رونمایی گردید

لكوموتیو پارس33 شركت واگن پارس اراك رونمایی گردید

امروز اولین لكوموتیو پارس ۳۳ شركت واگن پارس از راه ارتباط ویدیو كنفرانس با وزیر راه و شهرسازی در شهر اراك رونمایی گردید.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، ظهر سه شنبه آئین رونمایی از اولین لکوموتیو پارس ۳۳ شرکت واگن پارس اراک از راه ارتباط ویدئو کنفرانس با وزیر راه و شهرسازی و با حضور استاندار مرکزی و مسؤلان استانی برگزار گردید.
استاندار مرکزی در حاشیه این آئین اظهار نمود: تولید لکوموتیو می تواند نقطه عطفی در عرصه تولید فنی و مهندسی کشور و شرکت واگن پارس باشد.
وی ضمن اشاره به ساخت لکوموتیو ۳۳ توسط شرکت واگن پارس اظهار داشت: تولید این لکوموتیو کشور را از وابستگی به خارج در این صنعت بی نیاز می کند.
استاندار مرکزی شرکت واگن پارس را تنها شرکت انحصاری و قدیمی ترین مجموعه واگن سازی و لکوموتیوسازی در کشور برشمرد و اظهار داشت: متأسفانه از ظرفیت لکوموتیو سازی به خوبی استفاده نشده و تنها بیشتر به حوزه تعمیر و بازسازی و نوسازی واگن های مسافری و ساخت واگن باری توجه شده است اما امروز همچنان شاهد تلاش کارگران برای تولید لکوموتیو هستیم.
آقازاده در ادامه از وزیر راه و شهرسازی در خواست کرد که برای حل مبحث و شرکت واگن پارس ورود پیدا کند چون که این شرکت از یکسال پیش توافقی را برای واگذاری به مپنا داشته که هنوز عملیاتی نشده است و الان وزارت دفاع مبحث بدهی قرارداد قبلی واگن پارس را مانع از انجام کار تلقی می کند.
وی اضافه کرد: از وزیر راه انتظار می رود تا در جلسه هیأت وزیران مذاکراتی با وزیر دفاع داشته باشد تا قرارداد این واگذاری امضا شود چونکه تسریع در این واگذاری این شرکت به مپنا باعث ارتقا صنعت ریلی کشور است.


منبع:

1399/09/05
23:45:34
5.0 / 5
1594
تگهای خبر: تولید , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما