معاون سازمان هواپیمایی اعلام كرد

جزئیات استعلام كرونایی ها برای صدور بلیت هواپیما

جزئیات استعلام كرونایی ها برای صدور بلیت هواپیما

به گزارش هم پیما معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی از اتصال كامل سیستم های فروش بلیت هواپیما و همه مراحل پذیرش و سوار شدن مسافران در فرودگاه های كشور به سامانه وزارت بهداشت و استعلام مبتلایان به كرونا اطلاع داد.


ابولقاسم جلالی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای پروتکل های بهداشتی جدید ابلاغ گردیده، سیستم فروش بلیت هواپیما به سامانه استعلام وزارت بهداشت متصل شده است و هر مسافری که بخواهد بلیتی را به صورت اینترنتی خریداری کند ابتدا کد ملی آن استعلام شده و در صورت مبتلا بودن به کرونا کد ملی او قرمز شده و امکان صدور بلیت وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد او به رنگ سبز درآمده و نهایتا به او اجازه خرید بلیت داده خواهد شد.
وی اضافه کرد: گرچه امکان تخطی و تخلف در زمان خرید بلیت هواپیما وجود ندارد اما از لحظه ورود مسافران به فرودگاه های کشور با شرکتهای هندلینگ هم صحبت کرده ایم تا در لحظه صدور کارت پرواز و مراحل دیگر تا خروج از سالن و سوار شدن به هواپیما با چک کردن کد ملی، مشخص کنند که مسافر به کرونا مبتلا شده است یا خیر.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی افزود: اگر مسافری تست کرونای مثبت با کد ملی اش ثبت شده باشد، بطور قطع اجازه استفاده از پرواز را برای انجام سفر نخواهد داشت و بر مبنای پروتکل های ابلاغ گردیده باید با تست منفی کرونا برای تهیه بلیت هواپیما اقدام نماید چرا در این صورت در سیستم های مختلف عرضه بلیت مجاز به استفاده از هواپیما خواهد شد.
جلالی اظهار داشت: البته در پروتکل ابلاغ گردیده به گذشتن ۱۴ روز از زمان مثبت شدن تست کرونا هم اشاره شده است اما بر مبنای آنچه ملزم به اجرای آن شده ایم، فعلا مسافران مبتلا شده بعد از بهبودی باید تست کرونا گرفته و پاسخ منفی آن در سیستم وزارت بهداشت ثبت گردد تا اجازه خرید بلیت هواپیما به آنها داده شود.
وی تصریح کرد: با وجود اینکه امکان انحراف از این سیستم طراحی شده وجود ندارد اما اگر هر یک از شرکتهای هواپیمایی یا شرکتهای فروش بلیت و دیگر فعالان صنعت هوایی دراجرای پروتکل های بهداشتی تخلفی انجام دهند با جدیت با آنها برخورد خواهیم کرد و تعارفی در این حوزه با هیچ کس نداریم.1399/09/03
22:38:06
5.0 / 5
1732
تگهای خبر: پرواز , سفر , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما