معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

احتمال ثبت نام مجدد مسكن ملی در آذرماه

احتمال ثبت نام مجدد مسكن ملی در آذرماه

به گزارش هم پیما معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه اگر شرایط بهداشتی اجازه دهد آذرماه در بعضی استانها امكان ثبت نام مجدد طرح اقدام ملی مسكن فراهم می شود اظهار داشت: سند واحدهای اقدام ملی به نام متقاضی اولیه صادر می شود و خریداران از این بابت به دردسر می افتند.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: پرونده برخی متقاضیان طرح اقدامات ملی مسکن ایراداتی دارد که دائما در حال رفع آنها هستیم. همینطور باید به اعتراضات رسیدگی نماییم که این موارد زمانبر است. ازاین رو برای کسانی که اطلاع رسانی نشده بودند مهلت بیشتری دادیم.
وی ادامه داد: کسانی که پرونده شان نیمه تکمیل است انشاءالله در آذرماه اگر شرایط بهداشتی اجازه دهد در استانهایی که اعلام ظرفیت جدید داشته باشند و شهرهایی که بتوانند تأمین زمین کنند یا پروژه هایی که ظرفیت خالی دارند برای ثبت نام مجدد تصمیم می گیریم.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره مسئله فروش امتیاز مسکن ملی گفت: این مورد را دنبال می نماییم و در حال رسیدگی به این مورد هستیم که معاملات غیررسمی قابلیت پیگیری قضایی نداشته باشد؛ چونکه بارها اعلام نموده ایم فروش امتیاز واحدهای طرح اقدام ملی مسکن غیرقانونی می باشد و نهایتا امکان ضرر خریدار بسیار زیاد است.
محمودزاده خاطرنشان کرد: در طرح اقدام ملی مسکن پیرو سیاستهای اعلامی در حال تلاش هستیم تا مبحث ساخت و ساز مستمر را عملیاتی نماییم تا این از حالت صف و انتظار، بحثهای غیررسمی و بازار سیاه بیرون برود. ازاین رو تلاش می نماییم همه کسانی که واجد شرایط هستند جا نمانند.
وی با اشاره به اینکه به خریداران سفارش می نماییم با خرید امتیاز مسکن ملی خویش را به دردسر نیندازند اظهار داشت: ما اصلا برای متقاضیان برگه ای صادر نمی نماییم و مشخص نیست فروشنده دقیقا چه چیزی را می فروشد. نهایتا سند واحد به نام کسی دیگر صادر می شود و کسی که ریسک خرید را بپذیرد گرفتار چالش خواهد شد.
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد. نخستین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه از راه آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود.
آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir رجوع کنند.
مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، آخر مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از فهرست رزرو جایگزین آنها می شوند.
منبع:

1399/08/30
16:43:53
5.0 / 5
1613
تگهای خبر: بازار , بانك , ساخت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما