مدیرعامل شركت فرودگاه ها:

فرودگاه های كشور به سنجش دمای بدن مسافر ازراه دور تجهیز شدند

فرودگاه های كشور به سنجش دمای بدن مسافر ازراه دور تجهیز شدند

هم پیما: مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از راه اندازی دستگاه های تب سنجی مسافران ازراه دور در فرودگاه ها آگاهی داد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، سیاوش امیرمکری در مراسم بهره برداری از ۱۰ پروژه فرودگاهی با حضور رئیس جمهور اظهار داشت: شعار اصلی صنعت هوانوردی ایمنی و امنیت است، برای آنکه ایمنی و امنیت پرواز در کشور داشته باشیم، سکتورهای پروازی را به ۱۴ سکتور افزایش داده ایم همین طور مسیرهای پروازی موازی و کوتاه به وجود آورده ایم که نتیجه آن کاهش مصرف سوخت و تأخیرات پروازی بود.
وی افزود: بعد از بحران های منطقه شامل عراق، افغانستان، پاکستان و اوکراین، با افزایش تقاضای شرکت های هواپیمایی خارجی برای عبور از آسمان ایران مواجه شدیم که در مقاطعی روزانه به ۱۴۰۰ پرواز عبوری سرویس می دادیم.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: امروزه به دو فاکتور ایمنی و امنیت، فاکتور سلامت هم به دنبال شیوع ویروس کرونا اضافه شده و برای مقابله با کرونا در فرودگاه ها، سیستم ها و امکانات پیشرفته سنجش دمای بدن و تب سنجی ازراه دور را خریداری و نصب کرده ایم، همین طور رعایت فاصله گذاری و استقرار ناظران بهداشتی فضای سلامت در فرودگاه ها در دستور کار قرار دارد.
امیرمکری به اقدامات شرکت فرودگاه ها در راه اندازی فرودگاه های هوشمند اشاره نمود و گفت: بوسیله به حداقل رساندن تماس با مسافر به دنبال ایجاد فرودگاه های هوشمند هستیم که ۲۴ پروسه برای هوشمندسازی فرودگاه ها شناسایی شده است. به زودی این فرآیندها اجرا می گردد.
وی اشاره کرد: امروز ۱۰ پروژه فرودگاهی به ارزش ۸۴۲ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد و ظرفیت پذیرش مسافر در فرودگاه ها ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر افزایش خواهد یافت. همین طور ۲۰ پارکینگ در فرودگاه ها راه اندازی شده و ۲۰ هزار و ۷۰۰ متر مربع به حجم فرودگاه ها افزوده خواهد شد.


منبع:

1399/08/29
21:15:40
5.0 / 5
1368
تگهای خبر: ارز , پرواز , دستگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما