در گفت وگو با هم پیما مطرح شد

توضیحات وزیر راه درباره ماجرای هواپیماهای شخصی

توضیحات وزیر راه درباره ماجرای هواپیماهای شخصی

به گزارش هم پیما وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود: موضوع هواپیماهای شخصی پدیده جدیدی نیست و از گذشته نیز وجود داشته و موسسات و اشخاص می توانند از هواپیماهای شخصی برای ارائه خدمات و در امتداد تقویت و گسترش هوانوردی عمومی استفاده كنند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، طی روزهای گذشته اظهارنظری از طرف وزیر راه و شهرسازی انتشار یافته و حواشی ای به همراه داشت که در آن به نقل از این مقام مسئول اینطور در رسانه ها خبر انتشار یافته بود که مردم می توانند با هواپیماهای شخصی شان مسافرکشی کنند!
محمد اسلامی در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: برداشت های شخصی نادرستی از صحبت های اخیر من درباره تاکسی های هوایی عنوان شد و آن این بود که در این شرایط اقتصادی مردم هواپیمای شخصی بخرند و از آن استفاده کنند یا اینکه مردم هواپیمای شخصی دارند!
وی اضافه کرد: هواپیمای کوچک که به آن هواپیماهای سبک و فوق سبک می گویند در حوزه تاکسی هوایی می توانند فعالیت کنند. در این میان برخی فرودگاه های کوچک که در آنها پروازی وجود ندارد، این ظرفیت را دارند که باتوجه به داشتن متقاضی برای هوانوردی عمومی، خدمات مناسبی دراین زمینه ارائه نمایند و نکته اینجاست که در این پروسه در شهرهای بزرگ برخی مانند جراح ها و دیگر متخصصان، افراد و شرکتها نیازمند چنین خدماتی هستند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت هواپیماهای سبک و فوق سبک در فرودگاه های کشور یک فرصت و ضرورت است که به مردم در وضعیت خاص خدمات عرضه کنند، افزود: این هواپیماهای سبک و فوق سبک هم می توانند دراین زمینه فعال شده و از شهری کوچک به شهر دیگری پرواز کنند. این مسئله پیچیده و خارق العاده ای نیست و الان نیز وجود دارد و می تواند تقویت شود. دراین زمینه به نقل از من اظهارات نادرستی مطرح گردیده است. واقعیت این بود که در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا مردم و افراد نیز می توانند از این سرویس و هواپیماها استفاده کنند؟ اعلام کردم که منع قانونی دراین زمینه وجود ندارد و "افراد" و "شرکت ها" تنها باید تقاضای خودرا به سازمان هواپیمایی کشوری بعنوان مرجع تصمیم گیر ارائه نمایند که این طور برداشت شد که مخاطب این مساله عموم مردم هستند.
اسلامی با اعلان اینکه هم اکنون این نیاز مبرم در خیلی از مناطق وجود دارد، اظهار نمود: شرکتها و موسساتی در بیشتر استانها متقاضی استفاده از هواپیماهای سبک و فوق سبک هستند تا در وضعیت خاص و اضطرار از این ظرفیت استفاده کنند؛ بعنوان مثال در فرودگاه لار در شهرستان لارستان به دنبال تقویت تاکسی های هوایی هستند.
منبع:

1399/08/26
20:22:50
5.0 / 5
1541
تگهای خبر: پرواز , خدمات , شركت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما