معرفی 39 بسته گسترش كارآفرینی حوزه گیاهان دارویی

معرفی 39 بسته گسترش كارآفرینی حوزه گیاهان دارویی

از جانب ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری ۳۹ بسته كارآفرینی در حوزه گیاهان دارویی ارائه شد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، برای توسعه این فعالیتهای کارآفرینی مبتنی بر صنعت گیاهان دارویی در ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی یک کارگروه تخصصی توسعه فناوری و کارآفرینی تشکیل شد و این کارگروه بر مبنای راهبرد دوم سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی، برای سامان دهی نظام آموزش، پژوهش و توسعه فناوری و نوآوری درحوزه گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهی، در زمینه پشتیبانی از کارآفرینان این صنعت اقداماتی را در دستور کار قرار داده است.
بررسی طرح ها و پروژه های ارجاعی به ستاد، بحث و تبادل نظر پیرامون راهکارهای سرمایه گذاری در پروژه های گیاهان دارویی و طب سنتی، بحث و بررسی پیرامون احکام پیشنهادی در حوزه صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی برای برنامه ششم و همینطور بحث و بررسی پیرامون اولویت بندی در مزیت های اقتصادی و نسبی تولید در استان ها، همچون برنامه های این کارگروه است.
عرضه برنامه های پیشنهادی به ستاد در جهت رفع خلاهای قانونی و توسعه زیرساخت ‏های اقتصاد دانش بنیان و مشارکت در تدوین برنامه عملیاتی سالیانه ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی برای اجرایی سازی سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی، از دیگر اهداف این کارگروه به حساب می آید.
بر مبنای اعلام معاونت علمی، در این راستا ۳۹ بسته کارآفرینی و اولویت های حمایت در دو حوزه دامپزشکی و بذر در سایت این ستاد باگذاری شده است.
منبع:

1399/08/26
14:40:29
5.0 / 5
1355
تگهای خبر: آموزش , توسعه , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما