نرخ بیكاری تركیه كمتر شد

نرخ بیكاری تركیه كمتر شد

به گزارش هم پیما نرخ بیكاری تركیه باردیگر در آستانه ورود به محدوده زیر ۱۳ درصد قرار گرفت.


به گزارش هم پیما به نقل از خبرگزاری دیلی صباح، مرکز آمار ترکیه در گزارشی اعلام نمود که نرخ بیکاری این کشور در ۱۲ ماه منتهی به آگوست به ۱۳.۲ درصد رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل ۰.۸ درصد کمتر شده است. این نرخ بیکاری، کمترین نرخ بیکاری ثبت شده ترکیه در چهار ماه اخیر به حساب می آید.
طی این مدت جمعیت افراد بیکار ۴۵۶ هزار نفر کاهش یافته و به چهار میلیون و ۱۹۴ هزار نفر رسیده است. از طرفی شمار شاغلین در ترکیه تا آخر این ماه با ۹۷۵ هزار نفر کاهش در مقایسه با ماه قبل به ۲۷ میلیون و ۵۵۴ هزار نفر رسیده است. طی این مدت میزان مشارکت در بازار کار ۵۰.۶ درصد بوده است که ۰.۳ درصد بیشتر از رقم ثبت شده در مدت مشابه ماه قبل به حساب می آید. نرخ اشتغال برای مردان ۵۸ درصد اندازه گیری شده است. برای زنان هم این نرخ ۲۸.۹ درصد اندازه گیری شده که ۰.۴ درصد کمتر از ماه گذشته بوده است.
طبق اعلام مرکز آمار ترکیه، نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله با ۱.۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲۶.۱ درصد رسیده است. همزمان با شروع بحران کرونا در ترکیه، دولت این کشور از ماه آوریل مبادرت به فراهم کردن کمک های مالی برای حدود دو میلیون نفر از افرادی که شغل خویش را از دست داده اند، کرده است.
سال قبل نرخ بیکاری ترکیه بین ۹.۶ و ۱۳.۵ درصد در نوسان بود. طی برنامه جدید اقتصادی ترکیه که در ماه سپتامبر سال قبل اعلام شد، نرخ بیکاری تا آخر سال جاری باید به ۱۱.۸ درصد برسد. این کشور رسیدن به نرخ بیکاری تک رقمی را در سال ۲۰۲۱ هدف گذاری کرده است.
متوسط نرخ بیکاری ترکیه در بازه زمانی ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۹ معادل ۱۰.۳ درصد بوده که بالاترین نرخ بیکاری این کشور در بازه زمانی ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ در ارتباط با ژانویه و فوریه سال ۲۰۰۹ با ۱۴.۷ درصد و کمترین نرخ در ارتباط با ژوئن۲۰۱۲ با ۷.۳درصد بوده است.1399/08/22
12:47:30
5.0 / 5
1332
تگهای خبر: اشتغال , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما