امروز با حضور وزیر راه انجام شد؛

آغاز عملیات ریل گذاری مكانیزه راه آهن همدان-سنندج

آغاز عملیات ریل گذاری مكانیزه راه آهن همدان-سنندج

به گزارش هم پیما معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز عملیات ریل گذاری راه آهن همدان-سنندج با حضور وزیر راه و شهرسازی آگاهی داد و اظهار داشت: امروز ریل گذاری مكانیزه این خط ریلی از ایستگاه همدان و با ریل ملی شروع شد.به گزارش هم پیما به نقل از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، در جریان بازدید امروز وزیر راه و شهرسازی از پروژه های زیرساختی استان های همدان و کردستان، عملیات ریل گذاری راه آهن همدان-سنندج شروع شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این مراسم راه آهن همدان-سنندج را در امتداد توسعه کریدورهای بین المللی در ایران و ایجاد کریدور ریلی غرب کشور عنوان نمود و اضافه کرد: این خط ریلی به طول ۱۵۰ کیلومتر بعنوان قسمتی از پروژه ریلی تهران-همدان-سنندج در دستور کار قرار گرفته که مرکز دو استان همدان و کردستان را به یکدیگر متصل می کند.
خیرالله خادمی با اعلان اینکه این پروژه بعنوان حلقه مفقوده کریدور ترانزیتی ریلی ایران در زمره پروژه های جهش تولید قرار دارد گفت: در سال های قبل راه آهن تهران-همدان افتتاح و به بهره برداری رسید و ادامه این مسیر برای اتصال کردستان به شبکه ریلی شروع شد که ۴۸ کیلومتر از آن در استان همدان و ۱۰۲ کیلومتر از آن در استان کردستان واقع شده است.
خادمی پیشرفت فیزیکی زیرسازی این پروژه را ۸۲ درصد اعلام نمود و اظهار داشت: این مسیر ریلی در سه قطعه تعریف شده که قطعه یک به طول ۶۴.۵۰ کیلومتر، قطعه دوم به طول ۵۶.۳۲ کیلومتر و قطعه سوم به طول ۲۹.۵۳ کیلومتر در دست اجرا است.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با اشاره به استفاده از ریل ملی در این پروژه، این مساله را سبب تسریع در عملیات اجرائی عنوان و افزود: هم اکنون ۶۵ کیلومتر از این مسیر آماده ریل گذاری است و در مجموع نیز به ۲۱ هزار تن ریل برای این پروژه نیازمندیم.
خادمی در تشریح مسیر راه آهن همدان-سنندج اظهار داشت: این خط ریلی از ایستگاه همدان منشعب و با عبور از حوالی شهرهای بهار، لالجین، صالح آباد، قروه و دهگلان به ایستگاه سنندج منتهی می شود.
وی ترافیک پیش بینی شده برای سال اول بهره برداری در این خط ریلی را ۰.۵ میلیون تن بار و ۰.۳ میلیون نفر مسافر و برای سال بیستم ۱ میلیون تن بار و ۰.۶ میلیون نفر مسافر عنوان نمود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در تشریح مزایای بهره برداری راه آهن همدان-سنندج اظهار داشت: اتصال سنندج به شبکه راه آهن سراسری، امکان توسعه آتی پروژه و اتصال آن به استان های آذربایجان شرقی، غربی و کرمانشاه، امکان جابجایی محصولات کشاورزی و تولیدات صنایع و کارخانه های موجود در استان های همدان و کردستان و ظرفیت جابجایی ۴/۶ میلیون تنی کالا از مرز باشماق کردستان عراق را همچون مزایای بهره برداری از این خط ریلی است.


منبع:

1399/08/13
13:36:47
5.0 / 5
1945
تگهای خبر: توسعه , تولید , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما