درپی گلایه های نمكی و ركوردشكنی های كرونا

سفرهای مردم محدود می شود؟

سفرهای مردم محدود می شود؟

هم پیما: به دنبال گلایه های وزیر بهداشت از جریمه نشدن پروتكل شكن های بهداشتی و بسته نشدن جاده های كشور و اعلام آمادگی وزیر راه برای اعمال محدودیت ها در صورت ابلاغ، باید دید كه روزهای پیش رو كه شیوع ویروس كرونا هر روز ركورد تازه ای از خود ثبت می كند، ترددهای بین شهری و سفرهای مردم مشمول محدودیت و ممنوعیت می شود؟


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در شرایطی که طی هفته های اخیر هر روز ویروس کرونا برگ دیگری از رکوردهای تلخ خود رو کرده و شمار بیشتری از شهروندان را به آمار مبتلایان و جانباختگان کرونایی ایران اضافه می کند، سعید نمکی- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی- در یکی از صریح ترین انتقادات خود اظهار داشت: اگر این بال شکسته ما را ترمیم نکنند، اپیدمی در این مملکت جمع نمی گردد و ما ته رودخانه باید جنازه جمع نماییم.
وی ادامه داد: در ستاد ملی تقاضا کردیم که هر کس که ماسک نزد، جریمه کنید، اما بروید آمار را دربیاورید که چند نفر را جریمه کردند. گفتیم جاده ببندید، چندتا را بستند؟ اینطور که نمی گردد اپیدمی جمع کرد. اگر این بال شکسته ما را ترمیم نکنند، اپیدمی در این مملکت جمع نمی گردد و ما ته رودخانه باید جنازه جمع نماییم. پس از مدتی هم پرسنل من هم می بُرند و می روند. البته آنها به خیابان نمی روند، بلکه به خانه هایشان می روند. امیدوارم خداوند چنین روزی را نیاورد، اما اگر روزی خستگی و بی توجهی دیگران به حریم همکاران من شدت پیدا کرد، به خیابان نمی آیند و اهل غربتی بازی نیستند، بلکه می روند در خانه می نشینند و آن روز، روز سختی است و غیرقابل تحمل است.
در همین راستا محمد اسلامی -وزیر راه وشهرسازی- با اشاره به اینکه آماده اجرای همه پروتکل های بهداشتی مورد تاکید وزارت بهداشت همچون محدودیت های تردد در صورت ابلاغ هستیم، به ایسنا اظهار داشت: از همه مردم خواهش می نماییم در این شرایط که شیوع ویروس کرونا در کشور افزایش یافته به خاطر خودشان و خانواده هایشان هم که شده، مسافرت نروند.
وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه باتوجه به دغدغه ها و گلایه های وزیر بهداشت در خصوص اینکه اوضاع کشور از نظر شیوع ویروس کرونا اصلا مناسب نمی باشد و چرا جاده ها بسته نمی شوند، آیا آمادگی ایجاد محدودیت های تردد را دارید؟ افزود: رئیس جمهوری بارها در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید نمودند که وزیر بهداشت هر پروتکلی را می خواهد برای کنترل ویروس کرونا اجرا نماید مختار است آنرا با همکاری وزارت کشور انجام دهد و تا کنون هیج پروتکلی که وزیر بهداشت بر اجرای آن تاکید داشته مغفول نمانده و آنرا اجرائی کردیم. در همین راستا اگر محدودیت ترددی از طرف وزیر بهداشت مانند هفته گذشته اعلام گردد وزارت راه و پلیس راه آماده اجرای آن هستند و به سرعت آنرا انجام می دهیم.
حالا باید دید در شرایطی که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اعمال محدودیت های تردد و حتی بسته شدن جاده ها در خواست داده و ستاد ملی کرونا هم بگفته وزیر راه آماده و مهیای اعمال تاکیدات وزیر بهداشت است، چرا تا کنون و با وجود رکوردشکنی های روزانه کرونا خبری از این محدودیت ها نیست و حتی بعد از اعمال محدودیت های جدید و تعطیلی ادارات و دستگاه های دولتی برای کنترل این ویروس، جاده ها بسته نمی گردد که مردم به مسافرت نروند؟
منبع:

1399/08/07
12:18:56
5.0 / 5
1404
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما