وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

افتتاح واحدهای مسكن مهر و مسكن ملی با دستور رئیس جمهور

افتتاح واحدهای مسكن مهر و مسكن ملی با دستور رئیس جمهور

وزیر راه و شهرسازی از آغاز ساخت 253هزار واحد مسكن ملی و بهره برداری از 40هزار مسكن مهر با دستور رئیس جمهور آگاهی داد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم آغاز بهره برداری و شروع عملیات اجرائی طرح های اقدام ملی مسکن و همین طور افتتاح واحدهای مسکن مهر، اظهار داشت: امروز از جریان تولید پیوسته و پایدار مسکن بهره برداری می شود. از تهیه زمین و نقشه تا ساخت، تحویل و واگذاری، جزو جریان پایدار تولید مسکن می باشد که وزارت راه و شهرسازی با همکاری بخش خصوصی آنرا انجام می دهد.
وی اضافه کرد: جریان تولید مسکن، مصون سازی از آفت هایی است که این جریان را تهدید می کند و امروز این جریان به بهره برداری می رسد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: سهم مسکن از تولید خالص ملی ۴۰ درصد، تولید ناخالص ملی ۲۰ درصد و اشتغال ۱۳ درصد است.
به گفته اسلامی، بخش مسکن از معدود بخش هایی است که عوامل کافی برای تولید وجود دارد و همه نهاده های آن داخلی است و از هیچ عامل خارجی تأثیرپذیر نخواهد بود، بدین سبب اگر اعتمادآفرینی صورت گیرد، بخش مسکن می تواند سهم خود در تولید را به دست بیاورد.
وی با تاکید بر اینکه مسکن به قوام و منزلت خانواده هم مرتبط می باشد، اظهار داشت: فعالان این عرصه با اعتمادآفرینی، سرمایه خودرا در این بخش به کار گرفته اند بدین سبب از سال ۹۷ که با حضور رئیس جمهور از طرح اقدام ملی مسکن رونمایی گردید تا حالا در طول این مدت وزارت راه و شهرسازی توانست ثبت نام ها را تکمیل کرده و بعد از شناسایی واجدان شرایط واقعی و همین طور تهیه اراضی مورد نیاز، ساخت بعضی از این واحدها را به اختتام برسد. همین طور ۱۱ هزار و ۶۰۰ واحد از طرح ملی مسکن به مردم تحویل می شود.
وی اظهار داشت: ما ناکامی ویژه ای در بافت فرسوده داریم علت آن هم این است که در بافت فرسوده باید همراه و هم سطح با مردم حرکت نماییم بدین سبب دفاتر تسهیلگری راه اندازی کرده ایم، شهرداری ها هم باید کمک کنند تا قوانین ساخت و ساز در بافت فرسوده را تسهیل کنند.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تا حالا ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد از سهم ۱۰۰ هزار واحد بافت فرسوده که به بانک عامل بخش مسکن، معرفی شده و ساخت آنها شروع شده بود، وجود دارد و امروز ۶۰۰۰ واحد آن به بهره برداری می رسد.
اسلامی درباره نحوه واگذاری اراضی نیز اظهار داشت: بخش زیادی از پروژه هایی که امروز ساخت آنها شروع می شود، اراضی آنها به صورت ۹۹ ساله به متقاضیان واگذار خواهد شد. همین طور بخش دیگر که قیمت بالاتری دارد، به صورت مشارکت با بخش خصوصی یا ساخت توسط خود مردم است ضمن اینکه فروش اقساطی این زمین ها نیز از ۵ به ۱۰ سال افزایش یافته است که در چارچوب ۲۵۳ هزار واحد به مردم واگذار خواهند شد.
وی افزود: امروز همه ۴۰۰ هزار تعهد وزارت راه و شهرسازی درباب ساخت و واگذاری مسکن به این صورت اجرا می شود که هر فرد بداند کدام واحد را دریافت خواهدنمود و پروژه را در زمانبندی مشخص تحویل می گیرد.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه از همه ظرفیت ها و اقشار مختلف بهره برده ایم، اظهار داشت: ۴۰ هزار واحد نیز امروز برای فرهنگیان کلنگ زنی می شود. همین طور ۶۹ هزار واحد نیز برای نیروهای مسلح کلنگ زنی خواهد شد و تعدادی واحد را برای مسکن کارگران آغاز به کار خواهیم کرد؛ همه این واحدها غیر از آن ۴۰۰ هزار واحدی است که تعهد داده ایم.

1399/08/01
21:16:25
5.0 / 5
1431
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما