معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

مسكن ملی فردا افتتاح می شود

مسكن ملی فردا افتتاح می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه فردا نخستین واحدهای طرح اقدام ملی مسكن در هشت استان افتتاح می گردد اظهار داشت: در بعضی استانها برای متقاضیانی كه واریز وجه نداشتند و از اولتیماتوم تعیین شده واریز اطلاع نداشتند، زمان افتتاح حساب را كه امروز به انتها می رسید تمدید كردیم.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: فردا یکم مهرماه ۱۳۹۹ مرحله نخست از افتتاح واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در هشت استان انجام می شود. همین طور برخی از پروژه ها کلنگ زنی خواهد شد و بطور کلی ۴۰۰ هزار واحد تعیین تکلیف می شود. بخشی در چارچوب واگذاری زمین به گروههای ساخت و مابقی متقاضیان هم به پروژه های در حال ساخت معرفی خواهند شد.
وی ادامه داد: البته باتوجه به تعهد اجتماعی وزارت راه و شهرسازی، اقدامات تولید مسکن در ۴۰۰ هزار واحد اقدام ملی خلاصه نشده و همزمان تفاهم نامه با دستگاههای دولتی را پیش می بریم که مستقل از ۴۰۰ هزار واحد است. قسمتی از کلنگ زنی که فردا صورت می گیرد در چارچوب همین تفاهم نامه ها با دستگاههای دولتی است.
محمودزاده با اشاره به اینکه فردا برخی از واحدهای مسکن ملی در شهر جدید هشتگرد بهره برداری خواهد شد اظهار داشت: اگر متوسط ساخت واحدها را یک سال و نیم در نظر بگیریم باتوجه به زمان کلنگ زنی پروژه که شهریور سال قبل بود افتتاحات فردا تحسین برانگیز است. مضافا اینکه در آینده نزدیک تعدادی دیگر از واحدها به مرحله بهره برداری می رسد که نشان داده است پروژه در ریل مناسبی قرار دارد.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی همین طور با بیان این خبر که مهلت افتتاح حساب برای متقاضیان مسکن ملی که ۳۰ مهرماه اعلام شده بود تمدید شده است اظهار نمود: متقاضیان در بعضی استانها عنوان کردند که اطلاع رسانی شان کامل به آنها انجام نشده و ما بنابراین به جهت اینکه حقی از کسی ضایع نشود بررسی شرایط تمدید زمان افتتاح حساب و واریز وجه را به شورای مسکن استانها محول کردیم.
وی اظهار داشت: اگر برخی متقاضیان بعد از اختتام مهلت اقدامی برای واریز وجه انجام ندهند حذف و از فهرست رزرو جایگزین آنها خواهد شد. فهرست جایگزین شامل کسانی است که شرایط پنجگانه را داشته اند ولی در فهرست مرحله اول قرار نگرفتند. بطور مثال در یک شهر ظرفیت ۱۰ هزار نفر و تعداد ثبت نام کنندگان ۱۲ هزار نفر بوده که در صورت حذف نفرات اولیه ۲۰۰۰ نفر فهرست ذخیره جایگزین آنها می شوند.
بگفته محمودزاده، برای کسانی که تشخیص دادیم واجد شرایط هستند هر تعداد که آورده بیاورند یا در پروژه های موجود آنها را قرار می دهیم یا زمین جدید تامین می نماییم. در مراسم فردا نیز تعدادی کلنگ زنی جدید داریم که مازاد بر تقاضای قبل است.
به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، عملیات اجرائی طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شهریور ۱۳۹۸ با حضور رئیس جمهور شروع شد. البته در بعضی از مناطق از اختتام سال ۱۳۹۷ کلید خورده بود. برمبنای اعلام مسئولان وزارت راه و شهرسازی تا آبان ماه ۱۳۹۹ تمامی ۴۰۰ هزار واحد به مرحله اجرا رسیده است. پیش تر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی اعلام نموده بود نخستین واحدهای مسکن ملی در بعضی مناطق کشور، مردادماه امسال تحویل می شود که این مبادرت به دلایلی همچون شیوع کرونا در زمان مقرر انجام نشد. روز ۲۵ شهریور ماه محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا اظهار داشت که با اختتام ماه صفر نخستین واحدهای مسکن ملی افتتاح می گردد. در مرحله اول متوسط واریزی هر نفر حدود ۴۰ میلیون تومان است. گفته می شود در شهر جدید پرند ۱۲۴۶ واحد مسکن ملی، در هشتگرد ۹۶ واحد و در گلبهار ۳۰۰ واحد با ارزش حدود ۵۲ میلیارد تومان آماده افتتاح است.
1399/08/01
12:44:52
5.0 / 5
1293
تگهای خبر: ارز , تولید , جت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما