استاندار كهگیلویه و بویراحمد خبر داد

افزایش پروازهای فرودگاه های یاسوج و گچساران تا آخر آبان ماه

افزایش پروازهای فرودگاه های یاسوج و گچساران تا آخر آبان ماه

كهگیلویه و بویراحمد استاندار كهگیلویه و بویراحمد از افزایش پروازهای فرودگاه های یاسوج و گچساران تا آخر آبان ماه اطلاع داد.


"حسین کلانتری" در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: یاسوج پایتخت طبیعت ایران، منطقه ای کوهستانی، جنگلی و دارای ارتفاعات دنا است که این موارد مزیت هایی برای گردشگری استان دارد، اما گاهی این نعمت ها سبب محدودیت هایی می شوند.
وی اظهار نمود: ایرلاین ها برای مناطق کوهستانی استقبال نمی کنند و بیشتر مناطقی که ارتفاع از سطح دریا مناسب و پرواز با استهلاک کمتری داشته باشد را ترجیح می دهند، همینطور بعد از حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج، بار روانی بوجود آمد که استقبال برای پرواز به فرودگاه یاسوج را کمتر کرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با این وجود شرکت هواپیمایی ماهان با انجام دو پرواز در هفته، پرواز به فرودگاه یاسوج را برعهده گرفت.
کلانتری تصریح کرد: داشتن یک فرودگاه فعال، بستری مناسب برای توسعه، رونق و پیشرفت است.
وی افزود: پیگیری و تلاشهای گسترده ای صورت گرفت تا ایرلاین ها را پای کار بیاوریم و فرودگاه یاسوج حالا ۵ پرواز در هفته دارد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۳ پرواز شنبه، دوشنبه و چهارشنبه توسط شرکت هواپیمایی ماهان و ۲ پرواز سه شنبه و پنج شنبه توسط ایران ایر صورت می گیرد، عنوان کرد: با شرکت پارس ایر و چند شرکت دیگر هم صحبت هایی صورت گرفته و تا آخر آبان ماه سال جاری پروازهای فرودگاه های یاسوج و گچساران افزایش خواهد یافت.
کلانتری با اشاره به اینکه تداوم پروازها مشروط به استقبال مردم است، بیان نمود: اگر شرایط مهیا و استقبال مردم وجود داشته باشد، تلاش می نماییم پیشبینی ۲ پرواز در روز را هم داشته باشیم.
وی تصریح کرد: از سرگیری پرواز در فرودگاه یاسوج، رفت و آمد مسؤلان کشور به استان و رفت و آمد مردم را هموار کرده است.
به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، استاندار کهگیلویه و بویراحمد استفاده مسؤلان استانی از پرواز در فرودگاه استان های دیگر را ممنوع اعلام نمود.
منبع:

1399/07/29
00:35:18
5.0 / 5
1320
تگهای خبر: پرواز , توسعه , حادثه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما