رئیس مركز تحقیقات راه و مسكن:

یك ششم یارانه انرژی جهان را پرداخت می نماییم

یك ششم یارانه انرژی جهان را پرداخت می نماییم

به گزارش هم پیما رئیس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی اظهار داشت: در حالیكه یك درصد جمعیت جهان را داریم، اما یك ششم یارانه انرژی دنیا معادل ۱۷ درصد این سوبسید در ایران پرداخت می شود.به گزارش هم پیما به نقل از مهر محمد شکرچی زاده امروز در مراسم رونمایی از سامانه پایش اطلاعات انرژی ساختمان با اشاره به اینکه در کشور کارنامه قابل قبولی جهت استفاده بهینه انرژی نداریم، اظهار داشت: حتی چاره کارشناسی شده و دقیق هم بویژه در بخش ساختمان طراحی نشده است.
وی افزود: یک ششم یارانه انرژی جهان معادل ۱۷ درصد را پرداخت می نماییم در حالیکه یک درصد جمعیت جهان را داریم.
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اضافه کرد: یارانه انرژی در کشور برای بخش مصرف است نه تولید ضمن اینکه بیشتر این یارانه برای اقشار پردرآمد هزینه می شود نه کم درآمدها.
شکرچی زاده خاطرنشان کرد: با عنایت به این که انرژی روز به روز ارزان تر می شود احتمال پیدا شدن روش هایی برای کاهش مصرف انرژی در کشور ناامیدکننده تر خواهد بود.
این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: سال ۱۴۲۰ پیشبینی می شود که روزانه ۵۰۰ میلیون متر مکعب گاز کمبود داشته باشیم. این در شرایطی است که پنجمین کشور تولید کننده گاز در دنیا به شمار می رویم.
وی با اشاره به ابلاغ ویرایش چهارم مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان در ماه جاری از جانب وزیر راه و شهرسازی افزود: با کمک مشاوران خارجی توانسته ایم بهترین و پیشروترین مقررات ملی ساختمان را که مبتنی بر نیازهای داخلی کشور است، طراحی نماییم.
در این مبحث از تکنولوژی های جدید برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان استفاده شده است.
وی با اشاره به رونمایی از سامانه پایش مصرف انرژی در ساختمان در روز جاری خاطرنشان کرد: هنوز شناخت دقیق و متمرکزی از میزان مصرف انرژی در ساختمان نداریم و این سامانه می تواند مصرف دقیق برق و گاز در ساختمان ها و همینطور شناسایی ساختمان های پرمصرف را انجام دهد.منبع:

1399/07/24
11:20:57
5.0 / 5
1602
تگهای خبر: ارز , تولید , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما