رییس سازمان هواپیمایی كشوری خبر داد

برقراری باردیگر پروازهای تهران-استانبول به صورت محدود

برقراری باردیگر پروازهای تهران-استانبول به صورت محدود

به دنبال لغو شدن باردیگر پروازهای تهران-استانبول طی روزهای گذشته از جانب مقامات تركیه، رئیس سازمان هواپیمایی كشوری از برقراری باردیگر این پروازها به صورت محدود اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای مذاكرات صورت گرفته مقرر شده یك پرواز از ایران و یك پرواز از تركیه در این راه به صورت روزانه برقرار شود.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، دو روز گذشته خبری منتشر گردید در خصوص اینکه ترکیه برای چندمین بار پروازهای مسافری ایرلاین های ایرانی به مقصد استانبول را لغو نمود و شرکت های هواپیمایی داخلی تنها می توانستند به صورت یکسر خالی و برای بازگرداندن ایرانی ها به استانبول پرواز کنند. در همین راستا قیمت بلیت هواپیما برای بازگشت مردم به کشور تا ۲۰ میلیون تومان هم افزایش یافت.
تورج دهقانی زنگنه –رییس سازمان هواپیمایی کشوری- در این حوزه اعلام نمود: بعد از لغو مجوز پرواز ایرلاین های داخلی از جانب مسؤلان ترکیه ما هم به آنها اعلام کردیم در این صورت مجوز ترکیه را هم برای پرواز ترکیش ایر لغو می نماییم و نهایتا آنها به این نتیجه رسیدند که پروازهای تهران استانبول را مجدادا و به صورت محدود برقرار کنند.
وی ادامه داد: در این راستا مقرر شد تا در هر روز یک پرواز از جانب ایرلاین های ایرانی و یک پرواز از جانب هواپیمایی ترکیه در این این مسیر پروازی صورت گیرد که البته با همان پروتکل های توافق شده قبلی این اتفاق می افتد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا قیمت بلیت هواپیما از جانب ایرلاین های داخلی و برای بازگرداندن مسافران از استانبول به تهران به بیشتر از ۲۰ میلیون تومان رسیده است، اظهار داشت: گرچه نرخ پروازهای خارجی دامنه مشخصی ندارد اما این نرخ ها با برقراری باردیگر پروازها شکسته می شود و این مساله را به انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام می نماییم.1399/07/14
23:01:13
5.0 / 5
1419
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما