وزیر جهادكشاورزی:

اراضی واگذار شده به وزارت راه برای طرح ملی مسكن، قابل كشت نیست

اراضی واگذار شده به وزارت راه برای طرح ملی مسكن، قابل كشت نیست

به گزارش هم پیما وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: اراضی مازاد این وزارتخانه كه برای طرح اقدام ملی مسكن به وزارت راه و شهرسازی منتقل شده قابل كشت نیست.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، کاظم خاوازی ظهر امروز در مراسم امضای تفاهم نامه ساخت مسکن با وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: در مدت ۳ سال ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان شاغل، بازنشسته و ایثارگر جهاد کشاورزی با همکاری وزارت راه و شهرسازی راه اندازی می شود.
وی اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی قول داده تا صفر تا ۱۰۰ این پروژه را انجام دهند. ما هم در مقابل مجری ویژه این طرح را بلافاصله تعیین کرده تا اهداف موجود در این تفاهم نامه هر چه سریعتر محقق شود.
وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اضافه کرد: زمین یکی از عناصر اصلی تأمین مسکن می باشد. ازاین رو وزارت جهاد کشاورزی اراضی مازادی که در اختیار دارد را شناسایی کرده و در اختیار طرح اقدام ملی مسکن قرار می دهد.
خاوازی خاطرنشان کرد: اراضی واگذار شده به طرح اقدام ملی مسکن از حَیزانتفاع خارج بوده و قابل کشت نیستند.
وی اضافه کرد: به قول وزیر جهاد کشاورزی اراضی در اختیار طرح ملی مسکن به آب دسترسی نداشته و دارای شوری هستند. این اراضی شناسایی شده و با مشارکت وزارت راه و شهرسازی در اختیار ایثارگران و بازنشستگان جهاد قرار می گیرد.


منبع:

1399/07/13
13:45:36
5.0 / 5
1403
تگهای خبر: ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما