رییس سازمان هواپیمایی كشوری خبر داد

راه اندازی تاكسی های هوایی در انتظار مصوبه

راه اندازی تاكسی های هوایی در انتظار مصوبه

به گزارش هم پیما رئیس سازمان هواپیمایی كشوری با اشاره به صدور موافقت نامه های اصولی برای چندین شركت هواپیمایی در امتداد راه اندازی تاكسی های هوایی اظهار داشت: گرچه تا كنون حركتی از طرف شركت های مذكور در زمینه راه اندازی تاكسی های هوایی و تقویت هوانوردی عمومی در بخش های مختلف انجام نشده است، اما همچنان حمایت های لازم در این عرصه صورت گرفته و ادامه خواهد داشت.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، هوانوردی عمومی و تاکسی های هوایی یکی از هسته های اصلی صنعت حمل و نقل هوایی بشمار می رود که در حوزه های مختلف در کشورهای پیشرفته مورد توجه قرار گرفته و روز به روز رونق پیدا می کند. در ایران نیز از سال ها پیش این مسئله و لزوم آن مطرح شده اما توجه چندانی به آن نشده است.

تورج دهقانی زنگنه، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری -در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: گرچه جهت راه اندازی تاکسی هوایی در ایران موافقت نامه اصولی برای برخی شرکت های هواپیمایی متقاضی صادر گردیده است اما هنوز تصمیمی دراین زمینه اتخاذ نشده است.

وی ادامه داد: در هفته آینده در جلسه شورای عالی هواپیمایی جلسه ایی با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار می شود و با حضور اعضای دیگری از وزرات خانه ها و دستگاه های متولی در زمینه استفاده و راه اندازی تاکسی های هوایی در آسمان ایران تصمیم گیری خواهد شد تا بتوانیم این بخش از صنعت حمل و نقل هوایی را نیز فعال نماییم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در صدد است تا تعدادی هواپیمای کوچک چهار تا ۱۰ نفره خودرا طی ماه های آتی در مسیرهای کوتاهی که به سبب کم بودن تقاضا پرواز هواپیما به آنجا صرفه ندارد، استفاده کنند که می تواند بسیار موثر باشد.

دهقانی زنگنه اظهار داشت: تاکسی های هوایی در مسیرهایی مانند تهران-سمنان، تهران-زنجان، تهران-اراک و غیره می تواند موجب رونق صنعت حمل و نقل هوایی شود و آثار مثبتی دراین زمینه بر جای گذارد.

منبع:

1399/07/12
13:44:11
5.0 / 5
1376
تگهای خبر: پرواز , دستگاه , شركت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما