معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

طرح جامع شهر جدید تابناك تصویب گردید

طرح جامع شهر جدید تابناك تصویب گردید

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در جلسه امروز شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، طرح جامع شهر جدید تابناك به تصویب رسید.


حبیب الله طاهرخانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در جلسه امروز شورای عالی شهرسازی و معماری، سه موضوع در رابطه با شهرهای جدید مطرح و تصویب گردید.
وی ادامه داد: طرح جامع شهرجدید تابناک در شهرستان لامرد، با جمعیت پذیری ۵۴ هزار نفر در محدوده ۶۷۷ هکتار و حریم ۲۶۰۷ هکتار برای تامین مسکن و خدمات پشتیبان منطقه ویژه صنعتی انرژی بر و شهرک صنعتی به کارفرمایی شرکت عمران شهرجدید صدرا توسط مهندسین مشاور آمود تهیه شده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اشاره کرد: این طرح بعد از تصویب کارگروه زیربنایی و شورای برنامه ریزی و توسعه استان، همین طور تایید کمیته فنی شورای عالی در جلسه شورای عالی به اتفاق آرا تصویب گردید. تخصیص آب به میزان ۳.۹۸ میلیون مترمکعب از وزارت نیرو، همین طور کلیه استعلام های لازم از مراجع ذیربط ستاندن شده است.
طاهرخانی همین طور از تصویب طرح توسعه پارک علم و فناوری شهر جدید پردیس با مساحت ۳۲۷ هکتار در حریم شهر جدید پردیس آگاهی داد و اظهار داشت: پارک فناوری پردیس، بزرگ ترین پارک فناوری ایران در امتداد نقش و عملکرد مصوب شهرجدید و توسعه کارهای اشتغالزا بر پایه دانش و فناوری توسعه می یابد.
وی تصریح کرد: تاسیس شهر جدید تابناک در ۲۳ بهمن ماه ۱۳۹۶ به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری رسیده بود که امروز طرح جامع این شهر به تصویب رسید.
بگفته طاهرخانی، هم اکنون ۲۱ شهر جدید در مرحله سکونت و مطالعات وجود دارد که دو شهر تیس و ایوانکی اخیرا مصوب شده است. جمعیت ۲۰ شهر جدید دارای سکنه تا آخر سال ۱۳۹۸ بیش از یک میلیون و ۳۴ هزار و ۳۹۵ نفر بوده که برمبنای مطالعات در انتهای سال ۱۳۹۹ از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر گذر خواهدنمود. تا آخر سال ۱۳۹۸ در میان شهرهای جدید، پرند با ۱۵۹ هزار و ۳۵۰ نفر بیشترین تعداد جمعیت را دارد و بعد از آن شهر جدید اندیشه با ۱۳۱ هزار و ۳۹۴ نفر و شهر جدید صدرا با ۱۲۲ هزار و ۲۲۶ نفر قرار دارند.
به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، امروز همین طور شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، ضمن بررسی مسایل و چالش های شهرک نمونه گردشگری زرندیه، مقرر کرد، با اقدام دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، محدوده منطقه ویژه زرندیه به ۳۱۰ هکتار کم شود و مابقی اراضی در انطباق با دستورالعمل جدید شهرک سازی مصوب ۱۳۹۹.۲.۸ شورای عالی بعنوان شهرک تخصصی اقامتی پیگیری و طرح جامع مربوط، بعد از بررسی طرح در کمیته فنی به تصویب شورای عالی برسد.
شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با تاکید وزیر راه و شهرسازی و رئیس شورای عالی مصوب کرد طرح تفصیلی کلیه شهرهای کشور با قید فوریت تهیه و تصویب شود. سند پهنه بندی حریم شهرها، همراه با طرح جامع تهیه و تصویب شود. همین طور برای سایر شهرها، سند پهنه بندی حریم با قید فوریت تهیه و به تصویب برسد.1399/07/07
13:42:50
5.0 / 5
1413
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما