مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون خبر داد

دانش بنیان ها در اولویت صدور ضمانت نامه

دانش بنیان ها در اولویت صدور ضمانت نامه

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون با بیان پشتیبانی از تعاونی های زنان سرپرست خانوار و شركتهای تولید ماسك و مواد ضدعفونی، از اختصاص خط اعتباری ویژه برای تعاونی های دانش بنیان و صدور ضمانت نامه تا سقف ۵۰ میلیارد تومان برای دانش بنیان ها اطلاع داد.


مهدی حسین نژاد در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: اولویت ما در بحث صدور ضمانت نامه شرکتهای دانش بنیان است و برایشان خط اعتباری ویژه ای در نظر گرفته ایم و در صورتیکه شرکتهای دانش بنیان درخواست بدهند محدودیتی در صدور ضمانت نامه نداریم.
صدور ۵۰ میلیارد تومان ضمانت نامه برای شرکتهای دانش بنیان
وی اضافه کرد: طی تفاهم نامه ای که با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری داریم، مقرر شد تا سقف ۲۰۰ میلیارد تومان شرکتهای دانش بنیان را به ما معرفی کنند که تابحال به میزان ۱۰۰ میلیارد تومان معرفی شده و در حال بررسی و صدور ضمانت نامه هستیم.
به گفته مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون، از محل حمایتهای صندوق، تابحال صدور ۵۰ میلیارد تومان ضمانت نامه برای شرکتها و تعاونی های دانش بنیان عملیاتی شده است.
زنان سرپرست خانوار در اولویت ضمانت صندوق
حسین نژاد در ادامه زنان سرپرست خانوار را از دیگر اولویتهای صندوق نام برد و اظهار داشت: تعاونی های زنان بخصوص زنان سرپرست خانوار برای ما بسیار در اولویت هستند و برای پشتیبانی از آنها کارمزدشان را به صورت قسطی دریافت می کنیم؛ همینطور تا سقف ۵۰۰ میلیارد تومان صدور ضمانت نامه برای تعاونی های زنان در نظر گرفته ایم و زنجیره ای از تأمین مواد اولیه تا راهیابی به بازار را برایشان پیشبینی کرده ایم تا از این طریق آنها را تحت پوشش و حمایت قرار بدهیم.
وی اضافه کرد: درصدد هستیم تا با ساماندهی تعاونی های زنان و اتصال به سرمایه گذاران دیگر از راه نظام تأمین مالی خرد تضمین شده آنها را به شرکتهای سهامی بزرگ واگذار نماییم.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون از تعاونی های بزرگ مقیاس همچون تعاونی های توسعه عمران شهرستانی و تعاونی های سهامی عام بعنوان دیگر اولویتهای صندوق نام برد.
صدور ضمانت نامه برای ۵۰ تعاونی تولید ماسک و مواد ضدعفونی
حسین نژاد درباره حمایت صندوق از تعاونی های تولید ماسک و دستکش هم اظهار داشت: در روزهای کرونا تفاهم نامه ای سه جانبه بین معاونت امور تعاون، بانک توسعه تعاون و صندوق بسته شد که بر مبنای آن ۵۰ شرکت تعاونی که در زمینه تولید ماسک و مواد ضدعفونی فعالیت داشتند، به ما عرضه شدند و با عنایت به نیاز کشور در اسرع وقت برایشان ضمانت نامه صادر کردیم.
وی اظهار داشت: بیشتر از ۷۰ درصد کسانی که معرفی شده اند، ضمانت نامه های خویش را دریافت نمودند و صندوق برای تسهیل دریافت تسهیلات، اختیار تشکیل پرونده ها را به شعب بانک واگذار کرد تا ضمن پیشگیری از رجوع حضوری افراد، از اتلاف وقت و زمان متقاضیان جلوگیری و دریافت تسهیلات با صدور مجوز تسهیل شده باشد.
منبع:

1399/06/29
15:02:41
5.0 / 5
1512
تگهای خبر: بازار , بانك , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما