یك مقام مسئول مطرح كرد

بررسی توسعه صادرات مصالح ساختمانی به آفریقا

بررسی توسعه صادرات مصالح ساختمانی به آفریقا

به گزارش هم پیما مدیر كل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت از برگزاری میز كالا- منطقه ای بررسی راهكارهای توسعه صادرات مصالح، تجهیزات و لوازم ساختمانی ایران به كشورهای آفریقایی در روز شنبه اطلاع داد.به گزارش هم پیما به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرزاد پیلتن تصریح کرد: میز کالا- منطقه ای بررسی راهکارهای توسعه صادرات مصالح، تجهیزات و لوازم ساختمانی ایران به کشورهای آفریقایی در روز شنبه ۱۲ مهرماه در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می گردد.
مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: این میز در قالب برنامه های سازمان توسعه تجارت ایران جهت معرفی بازارهای جدید صادراتی به تولیدکنندگان و صادرکنندگان و با توجه نیازهای کشورهای آفریقایی و ظرفیت های صادرات مصالح، تجهیزات و لوازم ساختمانی به کشورهای آفریقایی برگزار می شود.
وی اضافه کرد: در این جلسه علاوه بر شرکت های خصوصی تولیدکننده و صادرکننده محصولات مذکور، نمایندگان دستگاه های دولتی مانند وزارت امور خارجه، ستاد آفریقا، وزارت راه و شهرسازی و اتاق های بازرگانی و اتحادیه های ذی ربط و همینطور شرکت های حمل و نقل کالا حضور پیدا خواهند کرد.
مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: سازمان توسعه تجارت ایران بعنوان دبیرخانه کمیسیون اقتصادی ستاد آفریقا به موازات توسعه صادرات به کشورهای همسایه، در جهت معرفی بازارهای جدید صادراتی به صادرکنندگان، برنامه های متنوعی را برای معرفی بازارهای جدید هدف صادراتی همچون در قاره آفریقا در دستور کار خود قرار داده است.
پیلتن همینطور ابراز امیدواری کرد که با همکاری و تعامل نزدیکی که با سفارتخانه های ایران در کشورهای آفریقایی برقرار است، با معرفی بازارها و تجار علاقمند آفریقایی به طرف های ایرانی، سطح روابط تجاری با قاره آفریقا را به دوران پیش از شیوع کرونا برسانیم.
گفتنی است، کشورهای آفریقایی به علت افزایش جمعیت و قرار گرفتن در راه توسعه و شهرنشینی، بازار مناسبی برای خیلی از مصالح، تجهیزات و لوازم ساختمانی ایران محسوب می شوند.

1399/06/27
00:55:29
5.0 / 5
1631
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما