از مقابله با بیابان زایی تا تعدیل آب و هوا

از مقابله با بیابان زایی تا تعدیل آب و هوا

هم پیما: بوشهر سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتستان از افتتاح و بهره برداری 17 پروژه منابع طبیعی در شهرستان دشتستان همزمان با هفته دولت آگاهی داد.


رضا نیکنام با اشاره به جزئیات پروژه های هفته دولت عنوان کرد: در بخش آبخیزداری ۸ پروژه شامل ۱۶ بند سنگی ملاتی، ۱ مورد سازه خاکی و ۳۸ سازه خشکه چین با اعتباری بیش از ۸۹ هزار میلیون ریال ( ۸۹.۷۱۸ میلیون ریال) در ۵ بخش شبانکاره، مرکزی، سعدآباد، ارم و بوشکان بوده است.
وی ادامه داد: در بخش جنگل سه پروژه نهالکاری به مساحت مجموعاً ۲۳۰ هکتار و اعتبار ۴۴۳۰ میلیون ریال در بخش بوشکان داشته ایم.
این مسئول اشاره کرد: در بخش مرتع نیز سه پروژه راه اندازی هلالی آبگیر به مساحت مجموعاً ۶۳۰ هکتار و اعتبار ۴۰۵۹ میلیون ریال در بخش بوشکان افتتاح شده است.
سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری دشتستان تصریح کرد: در بخش حفاظت و حمایت ۳۸ آبگرمکن خورشیدی در چارچوب دو پروژه با مجموع اعتبار ۱۴۰۵ میلیون ریال در دو بخش ارم و بخش شبانکاره نصب شده است.
نیکنام اضافه کرد: همچون اهداف اجرای پروژه های آبخیزداری در این عرصه مهار آبهای سطحی، کنترل، پخش و بهره برداری از سیلاب، تغذیه سفره های آب زیرزمینی و جلوگیری از فرسایش و کنترل رسوب بوده است.
وی اظهار نمود: هدف از پروژه جایگزینی سوخت های مناسب، جلوگیری از بوته کنی و قطع درختان، مقابله با بیابان زایی، جایگزینی سوخت مناسب و نشر فرهنگ استفاده صحیح از طبیعت است.
بگفته این مسئول پروژه هلالی آبگیر با هدف کنترل روانآب، افزایش پوشش گیاهی، بسترسازی جهت بذرکاری و بوته کاری و جلوگیری از فرسایش اجرا شده است.
سرپرست منابع طبیعی دشتستان تصریح کرد: پروژه های جنگلکاری نیز در امتداد اهدافی چون جلوگیری از فرسایش خاک، توسعه فضای سبز، افزایش تولید علوفه، تعدیل آب و هوا، ایجاد اشتغال، جلوگیری از کوچ و ایجاد تفرجگاه تعریف و اجرا شده اند.
منبع:

1399/06/10
17:35:21
5.0 / 5
2174
تگهای خبر: اشتغال , بانك , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما