رییس سازمان راهداری خبر داد

مكاتبه برای وام كرونایی رانندگان

مكاتبه برای وام كرونایی رانندگان

به گزارش هم پیما رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: یكی از عواملی كه روند پرداخت تسهیلات بانكی كرونایی رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی بین شهری با وقفه و مشكل روبرو شده است، سخت گیری بانك ها فراتر از مصوبات ستاد كروناست كه این مورد را از راه معاون اول رئیس جمهور و رئیس كل بانك مركزی پیگیری كرده ایم.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع کرونا و به حداقل رسیدن سفرهای بین شهری، رانندگان وسایل حمل و نقل در این مسیرها با ضرر و زیان بسیاری ناشی از کاهش حدود ۸۰ تا ۹۰ درصدی مسافر بخصوص در اسفند ماه و ماه های ابتدایی سال جاری مواجه گشتند و در این راستا ستاد ملی مقابله با کرونا حدود ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اعطای تسهیلات شش میلیون تومانی به این قشر به تصویب رساند تا این زیان تا حدود بسیاری جبران شود.
در این راستا برای ۱۱۳ هزار و ۵۱ نفر راننده مسافری بین شهری حدود ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و آنها می توانستند از خط اعتباری که ستاد ملی مقابله با کرونا برای آنها مختص کرده است استفاده کنند و این وام های شش میلیون تومانی را دریافت نمایند. این تسهیلات برای رانندگان مسافری بین شهری ۱۲ درصد و با بازپرداخت ۲۴ ماهه و تنفس چهار ماهه در نظر گرفته شده و قرار بود تا تیر ماه به آنها پرداخت گردد و اقساط حدود ۲۸۰ هزار تومانی آن هم از مهر ماه سال جاری از رانندگان دریافت شود.
اما با وجود گذشت حدود سه ماه از تصویب این اعتبار هنوز درصد کمی از رانندگان موفق به دریافت آن شده اند و به قول داریوش باقر جوان، مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، تا اواسط ماه گذشته تنها حدود ۴۰۰۰ نفر معادل سه درصد از رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی بین شهری موفق شدند وام کرونایی خویش را دریافت نمایند.
عبدالهاشم حسن نیا –رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- در اینباره به ایسنا اظهار داشت: با عنایت به تفاهم صورت گرفته بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تنها تضمین مورد نیاز برای دریافت تسهیلات بانکی کرونایی مصوب رانندگان بین شهری چک یا سفته بانکی است و این مساله هم به تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا رسیده است.
وی اضافه کرد: این در شرایطی است که بانکهای عامل تضامین بیشتری را فراتر از چیزی که باید بگیرند از رانندگان مطالب می کنند و همین مسأله سبب شده تا پرداخت این تسهیلات شش میلیون تومانی به تعویق بیافتد.
رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا برای حل این مشکل رانندگان پیگیری های لازم صورت گرفته است یا خیر؟ اظهار نمود: در این راستا و برای اصلاح این فرایند پیگیری ها و مکاتبات لازم با معاون اول رئیس جمهور و رئیس کل بانک مرکزی صورت گرفته است و امیدواریم هر چه سریعتر این مشکل برطرف شود و رانندگان بتوانند در اسرع وقت تسهیلات خویش را دریافت نمایند.
منبع:

1399/06/02
17:51:16
5.0 / 5
1959
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما