مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی عنوان كرد

افتتاح طرحهای راهداری آذربایجان غربی با حضور وزیر راه و شهرسازی

افتتاح طرحهای راهداری آذربایجان غربی با حضور وزیر راه و شهرسازی

به گزارش هم پیما آذربایجان غربی مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اظهار داشت: همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی سالن مسافری پایانه مرزی سرو،   طرحهای لكه گیری و روكش آسفالت و قسمتی از پروژه های طرح ابرار در استان افتتاح می گردد.


ارسلان شکری در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: همزمان با سفر وزیر محترم راه و شهرسازی به استان، سالن مسافری پایانه مرزی سرو که در فاصله ۵۵ کیلومتری شهر ارومیه واقع شده است افتتاح می شود.
شکری اظهار داشت: سالن مسافری پایانه مرزی سرو به مساحت ۵۶۰۰ مترمربع در دو طبقه ساخته شده است و برای راه اندازی آن و محوطه سازی اطراف اش بیش از ۳۴ میلیارد تومان هزینه شده است که با شروع به کار آن تردد و جابجایی مسافرین در منطقه رونق و تسهیل خواهد یافت.
وی اضافه کرد: وزیر راه و شهرسازی همین طور با حضور در روستای خانقاه شهرستان خوی بصورت نمادین ۱۴۰ کیلومتر از پروژه های طرح ابرار استان را با اعتباری بیش از ۵۵ میلیارد تومان افتتاح خواهند کرد.
شکری اظهار داشت: همچون پروژه آسفالت راههای روستایی مهمی که در چارچوب طرح ابرار در استان افتتاح می گردد می توان به روستای قرنسا در ارومیه به طول بیش از ۲ کیلومتر، روستای حصار آغبلاغ به طول نزدیک به ۷ کیلومتر، روستای پیراحمد کندی در چالدران به طول ۹ کیلومتر و روستای داراب - دلرزی سلماس به طول بیش از ۴ کیلومتر اشاره نمود.
این مقام مسئول افزود: در مسافرت مقام عالی وزارت راه و شهرسازی، نزدیک به ۱۵۸ کیلومتر از پروژه های لکه گیری و روکش آسفالت استان با اعتباری نزدیک به ۷۵ میلیارد تومان با حضور در ورودی شهرستان پیرانشهر از سمت شهرستان سردشت به صورت نمادین افتتاح می شود.
شکری اظهار نمود: پروژه های لکه گیری و روکش آسفالت جهت ایمن سازی محور های استان انجام میشود که شامل ۱۱ کیلومتر در بزرگراه بیش از ۲۶ کیلومتر در راههای اصلی، بیش از ۹۲ کیلومتر در راههای فرعی و ۲۶ کیلومتر در راههای روستایی است.
منبع:

1399/05/31
11:58:48
5.0 / 5
1612
تگهای خبر: ساخت , سفر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما