وزیر راه و شهرسازی خبر داد

ممنوعیت مسافرت كرونایی ها

ممنوعیت مسافرت كرونایی ها

وزیر راه و شهرسازی از ممنوعیت مسافرت و جابجایی مسافران مبتلا به ویروس كرونا و برخورد با آنها در صورت تخطی از آن آگاهی داد و اظهار داشت: بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوكراینی و نتایج آخرین بررسی های صورت گرفته انجام گرفته و به زودی اعلام می شود.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه جلسه تودیع و معارفه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار نمود: برمبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا اگر بیماران کرونایی بیماری خودرا افشا نکنند و مبادرت به جابجایی و مسافرت کنند مرتکب جرم شده و با آنها برخورد می شود. چونکه هر گونه مسافرت و جابجایی بیماران کرونایی ممنوعست.
وی ادامه داد: در فرودگاه ها و دیگر پایانه های مسافری ریلی و جاده ای تب سنجی لازم از آنها صورت می گیرد و اگر نشانه ای از کرونا داشته باشند اجازه ورود به فرودگاه و سفر با وسایل حمل و نقل عمومی همچون هواپیماها را ندارند، از طرف دیگر همه مسافران و حتی استقبال کنندگان به هنگام ورود به فرودگاه ها بایستی ماسک داشته باشند و اگر کسی همراه خود ماسک نداشت باشد مراکزی در آنجا تعبیه شده که ماسک و دیگر ملزومات بهداشتی مانند مواد ضدعفونی کننده به مسافران عرضه می شود. همین طور در دیگر وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس نیز حداقل نفرات و مسافران سوار می شوند و نکات بهداشتی را رعایت می نماییم.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه چرا در جلسه تودیع و معارفه تجمع زیادی بود و تعداد نفرات زیادی حضور پیدا کردند اظهار داشت: کوشیدیم حداقل زمان را در برگزاری این جلسه داشته باشیم و تعداد نفراتی که در این نشست حضور پیدا می کنند نیز نظارت کردیم تا فاصله گذاری اجتماعی و دیگر نکات را رعایت نماییم. همین طور همه از ماسک استفاده کردند و تذکرات لازم را دراین زمینه دادیم.
اسلامی درباره آخرین وضعیت بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی اینگونه پاسخ داد که اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری به صورت ساده و دقیق همه مسائل را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و در این اطلاعیه اعلام شده است همین طور آزمایش های لازم صورت گرفته و اطلاعات جعبه سیاه هواپیما بازخوانی و تطبیق داده شده و دانلود اطلاعات و تحلیل جمع بندی آنرا انجام دادیم که به زودی با همکاری اوکراین آنرا منتشر خواهیم کرد اما اینگونه نیست که دیگر کشورها مانند کانادا بیانیه بدهند و ما هر طور که آنها می خواهند عمل نماییم. ما برمبنای انکس ۱۳ این کار را انجام داده ایم و نتایج آنرا منتشر خواهیم کرد.
او همینطور در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص اینکه چرا رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تغییر نمود و اگر اعتقاد دارید که پرونده های تشکیل شده درباره ایشان و سازمان هواپیمایی حقیقت ندارد چرا کارشکنان را اخراج نکردید و این تغییر صورت گرفت، اظهار داشت: ما برمبنای لزوم های خودمان تغییر و تحولات را انجام داده ایم و با تاکیدی که رئیس جمهور بر ایجاد انضباط بیشتر و ایمنی بالاتر در حوزه هوایی داشتند این کار را انجام داده ایم که البته انتظار همه این است که با تعامل همه و جامعه کارشناسان تحول اساسی در امتداد توسعه صنعت هوایی ایجاد شود.
اسلامی اضافه کرد: ممکنست پرونده ای در بین باشد که دستگاه نظارتی یا ابهامی در آن وجود داشته باشد که اگر اینگونه باشد ما نیز بعنوان نخستین نفر این مسئله را پیگیری کرده و برخورد می نماییم اما درست نیست که با آبروی اشخاص بازی شود و با مسائل شخصی و نفوذ پرونده سازی شکل بگیرد و وقتمان را تلف نماییم.
البته وزیر راه و شهرسازی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اشاره کرد: پرونده های تشکیل شده مقابل هواپیمایی کشوری و رئیس آن پایه کارشناسی ندارد و اینگونه نیست. بدین سبب باید مراقب باشیم تا در این موضوعات از مسیر اصلی خارج نشویم و خودرا درگیر آدرس های غلط نکنیم.
او همینطور درباره امنیت در فضای هوایی کشور اظهار داشت: آسمان ایران امن ترین آسمان در بین کشورهای منطقه است اما شیطنت هایی با مداخله استکبار جهانی صورت می گیرد که وانمود کنند آسمان ایران امنیت ندارد و از آن استفاده نکنند. از طرف دیگر یک شرکت انگلیسی را به کار گرفته اند تا مسیر هوایی جدیدی در کنار مسیر هوایی ایران ایجاد کند و با تبلیغ جذابیت های قیمتی مسیر هوایی ایران را برای پروازهای عبوری حذف نمایند.
وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: گرچه کاهش پروازها عموما متاثر از شیوع ویروس کروناست اما همیشه بیانیه داده ایم و اعتمادسازی کرده ایم که آسمان ایران امن است و هیچ مشکلی ندارد.
اسلامی همین طور درباره آخرین وضعیت تسهیلات بانکی کرونایی به بخش حمل و نقل اظهار داشت: حدود ۲۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت های مختلف در نظر گرفته شده است که آنها تشکیل پرونده داده اند و قسمتی از این شرکت ها تسهیلات خودرا دریافت کرده اند و بخش دیگر نیز در حال دریافت آن هستند اما باید به این نکته دقت کنیم که تعدیل نیروی انسانی نباید در این مجموعه ها صورت گیرد و اعطای تسهیلات به این شرط اتفاق افتاده است.1399/05/19
23:10:42
5.0 / 5
1645
تگهای خبر: ارز , بانك , پرواز , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما