اسلامی:

عرضه و تولید مسكن پایدار از برنامه های دولت می باشد

عرضه و تولید مسكن پایدار از برنامه های دولت می باشد

به گزارش هم پیما مركزی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اجرای با برنامه منسجم و پایدار طرح های بازآفرینی شهری با برنامه مشخص از برنامه های دولت می باشد تا شاهد هیچگونه حاشیه نشینی و بافت فرسوده در كشور نباشیم.


محمد اسلامی روز چهارشنبه ۱۵ مردادماه در جریان سفر به استان مرکزی در آیین کلنگ زنی پروژه مشارکتی ۲۴۰ واحدی اقدام ملی مسکن در کوی سجادیه اظهار نمود: کوی سجادیه اراک یکی از مصادیق درست طرح بازآفرینی شهری است و این منطقه ظرفیت اجرای فاز چهارم این طرح را نیز دارد.

وی ادامه داد: سازندگان، کارگران و انبوه سازان باید اراده و توان خودرا جهت حفظ کیفیت مسکن در طرح اقدام ملی مسکن بکار گیرند و همین طور در امتداد این طرح باید معماری ایرانی و اسلامی نیز مورد توجه باشد.

وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: در امتداد طرح اقدام ملی مسکن بیش از ۲۰ هزار واحد در استان مرکزی پایه گذاری شده و اجرای آن دغدغه مردم در جهت مسکن را کاهش خواهد داد.

استاندار مرکزی نیز در این مراسم ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: باوجود شرایط اقتصادی و تحریم های موجود؛ در استان ۸۰ پروژه راه و شهرسازی فعال است.

سید علی آقازاده اضافه کرد: در این شرایط مشارکت کنندگان و سرمایه گذاران به کمک آمده اند و با کمک آنها اقدامات بزرگی انجام شده است.

وی با اعلان اینکه قیمت مسکن در استان و به ویژه شهر اراک در ماه های اخیر قیمت صعودی داشته افزود: در استان مرکزی زمین برای هشت هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در شهرهای بالای ۱۰۰ هزارنفر در اراک و ساوه تامین شده و عملیات اجرایی تعداد زیادی از این طرح ها شروع شده که ساخت این واحدها تاثیر بالایی در کاهش تقاضای مسکن خواهد داشت. حدود ۱۲ هزار واحد نیز در مهاجران و امیرکبیر ایجاد خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه این سفر از پل سنجان نیز بازدید نمود.منبع:

1399/05/15
22:11:04
5.0 / 5
1592
تگهای خبر: تولید , ساخت , سفر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما