صادقی نیاركی خبر داد

برگزاری میزهای ساخت داخل در صنایع راهبردی تا آخر سال جاری

برگزاری میزهای ساخت داخل در صنایع راهبردی تا آخر سال جاری

به گزارش هم پیما معاون امور صنایع وزارت صمت از برنامه ریزی برای برگزاری میزهای ساخت داخل در صنایع راهبردی نظیر خودرو، تجهیزات پتروشیمی، لوازم خانگی، ماشین آلات معدنی و... تا آخر سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: تعداد پروژه های توسعه ساخت داخل در صنایع مختلف حمل و نقل، غیر فلزی و فلزی با محوریت توسعه ظرفیت صنایع مزیت دار، احیای ظرفیتهای خالی و كاهش واردات بزودی نهایی خواهد شد.


به گزارش هم پیما به نقل از شاتا، مهدی صادقی نیارکی در نشست شورای مدیران معاونت امور صنایع وزارت صمت با بیان این مطلب، خاطرنشان کرد: سیاست اصلی وزارت صمت در راه تحقق خوداتکایی صنعتی بر دو محور برگزاری میزهای تخصصی توسعه ساخت داخل و اجرای پروژه های زیرساختی در صنایع راهبردی قراردارد و در این راستا نیازهای صنعتی وارداتی در صنایع مختلف احصاء و بر اساس اجزا و قطعات وارداتی پروژه های توسعه ساخت داخل تعریف شده است.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری سه میز تخصصی تا ابتدای فصل پاییز اضافه کرد: بسترهای لازم برای میز تجهیزات صنایع پتروشیمی فراهم و مراسم انعقاد قرارداد داخلی سازی در این بخش بزودی برگزار می شود.
معاون امور صنایع وزارت صمت همینطور از برگزاری میزهای تخصصی در حوزه لوازم خانگی و خودرو با رعایت پروتکل های بهداشتی خبرداد و اضافه کرد: تابحال سه میز تخصصی در حوزه تجهیزات پتروشیمی و چهار میز تخصصی در حوزه خودرو برگزار شده است و بزودی پنجمین میز تخصصی در صنعت خودرو و چهارمین میز در صنعت تجهیزات پتروشیمی برگزار می شود.
در این جلسه همینطور رئیس مرکزساخت داخل گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه توسعه ساخت داخل و سامانه توانیران عرضه کرد.
مشاور عالی و دستیار ویژه معاونت امور صنایع هم طی گزارشی به تشریح روند تخصیص ارز به صنایع مختلف پرداخت. بررسی وضعیت میزهای تخصصی در صنایع مختلف و همینطور میزان پروژه های معاونت امور صنایع در حوزه توسعه ساخت داخل هم همچون موضوعاتی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد.
منبع:

1399/05/13
11:58:20
5.0 / 5
1545
تگهای خبر: ارز , توسعه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما