افزایش دوام و مقامت بتن با نانوافزودنی های پژوهشگران كشور

افزایش دوام و مقامت بتن با نانوافزودنی های پژوهشگران كشور

هم پیما: یكی از شركت های فناور نانوافزودنی زیست سازگاری را بعنوان تقویت كننده بتن به بازار عرضه نموده است كه سبب افزایش مقاومت فشاری، آب بندی، محافظت و دوام بتن خواهد شد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، علی معظمی، مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: سالانه بیش از ۱۰۰ تن نانوافزودنی بتن تولید و به بازار عرضه می نماییم که این افزودنی ها سبب تقویت بتن های تولیدی در کشور می شود؛ چونکه در این افزودنی موسوم به ADMIX C-۵۰۰۰ از نانوذرات سیلیس استفاده شده است و سبب افزایش استواری و دوام بتن ها خواهد شد.
معظمی با اعلان اینکه ما بعد از ۷ سال تحقیق، با همکاری یک شرکت کانادایی موفق به ساخت این نانوافزودنی برای افزایش مقاومت فشاری بتن، آب بندی، محافظت و دوام بتن شدیم، اشاره کرد: این فناوری به صورت اختراعی نیز به ثبت رسیده و بر طبق استانداردهای مختلفی مورد ارزیابی قرار گرفته و عملکرد آن تایید شده است.
مجری طرح اشاره کرد: این افزودنی در بتن با سازگاری بیشتر نسبت به مولکول های رایج ساختار نانو حفره ها و فضاهای خالی و ترک ها را پر کرده و موجب افزایش مقاومت فشاری شده و از نفوذ آب و یون کلر، سولفات ها و مواد شیمیایی مخرب جلوگیری می کند و موجب کاهش نفوذ پذیری و افزایش دوام بتن و سازه های بتنی می شود.
وی این محصول نانویی را غیر سمی و غیر قابل اشتعال و ارگانیک و زیست سازگار توصیف کرد و تصریح کرد: این محصول بی بو، سفید رنگ و با وزن مخصوص 4 گرم بر سانتیمتر مکعب، با یک تا دو درصد وزن سیمان به ترکیب اضافه می شود و از آن می توان در پروژه های بتنی مخازن آب تونل ها، قطعات پیش ساخته بتنی، سازه های دریایی، استخرها، اسکله ها و دیواره های برگشت، بتن غلتکی، کف بتنی پارکینگ ها، پل ها، باندهای فرودگاه، راه های دسترسی، فونداسیون و پایه های بتنی بهره برد.
بگفته وی این شرکت به دنبال صادرات این محصول بوده که امارات و عمان نخستین مقاصد صادراتی این شرکت است.
منبع:

1399/05/06
15:21:40
5.0 / 5
1655
تگهای خبر: ارز , استاندارد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما