ارائه آموزش های مهارتی رایگان به برگزیدگان آزمون استخدامی بخش خصوصی

ارائه آموزش های مهارتی رایگان به برگزیدگان آزمون استخدامی بخش خصوصی

با امضای تفاهم نامه ای مقرر شد كه 10 هزار نفر از برگزیدگان آزمون استخدام بخش خصوصی تحت آموزش های رایگان مهارت های دوركاری قرار گیرند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، به دنبال فراگیر شدن شیوع ویروس کرونا و در امتداد تطبیق سبک زندگی و همزیستی ایمن با این ویروس، برخی از شرکت های بزرگ کشور تفاهم نامه ای با دبیرخانه آزمون استخدام بخش خصوصی به امضا رساندند تا بمنظور حفاظت از مشاغل و کسب و کارها در دوران کرونا، ۱۰ هزار نفر از کارجویان تحت آموزش های رایگان مهارت های دورکاری قرار گیرند.
در نشست امضای این تفاهم نامه که در سالن شیخ بهایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، محمد حسین قمری، دبیر چهارمین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی اعلام نمود: به سبب تغییراتی که به دنبال شیوع ویروس کرونا در محیط کسب و کار کشور به وجود آمده، در این دوره آزمون شاهد استقبال بیشتری از موسسات و شرکت ها برای شناسایی و جذب نیروی انسانی مورد نیازشان بوسیله این آزمون بودیم.
وی ادامه داد: علت این گرایش زیرساخت های مبتنی بر فناوری آزمون استخدام بخش خصوصی است که تطبیق پذیری بیشتر و راحت تری با شرایط کرونایی دارد و پس شرکت هایی که امسال برنامه جذب نیروی بیشتر از هزار نفر دارند، امروز تفاهم نامه ای با دبیرخانه آزمون امضا کردند تا ضمن جذب نیروی انسانی مورد نیاز خود بوسیله این آزمون، ۱۰ هزار نفر از برگزیدگان آزمون بطور رایگان تحت آموزش مهارت های دورکاری قرار گیرند.
قمری با بیان آمادگی دبیرخانه آزمون استخدام بخش خصوصی و مجموعه فناورد برای ارائه آموزش های متناسب با دوران کرونا به موسسات، سازمان ها و شرکت ها، درباره محتوای دوره مهارت های دورکاری، اظهار داشت: مهارت ها و نرم افزارهای دورکاری به چند دسته همچون گزارش دهی، ارزیابی، مدیریت کار، مدیریت وقت و... تقسیم می شوند که همه این موارد در قالب مهارت های دورکاری به کارجویان برگزیده آموزش داده می شود.
در این جلسه همین طور شهاب جوانمردی، عضو اتاق بازرگانی تهران و مدیرعامل گروه فناوری یکی از شرکت ها به نمایندگی از برخی از شرکت های خصوصی با اعلان اینکه برای ادامه حیات کسب و کارها و حفظ مشاغل چاره ای جز تطبیق با شرایط کرونایی وجود ندارد، اظهار داشت: هم بخش دولتی و هم بخش خصوصی نیازمند آموختن مهارت های جدید برای تطبیق با شرایط کرونایی هستند که از مهمترین آنها مهارت های دورکاری است.
وی افزود: بخش دولتی متولیان مشخصی برای آموزش های ضمن خدمت دارد، اما این نخستین بارست که در بخش خصوصی به صورت متمرکز و هماهنگ برای ارائه آموزش های مورد نیاز توافق می شود.
به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، ثبت نام در چهارمین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی که از ۲۱ تیر شروع شده به سبب استقبال شرکت ها و موسسات و افزوده شدن ۶ هزار فرصت شغلی جدید به ظرفیت پذیرش این آزمون و همین طور تقاضاهای مکرر کارجویان برای تمدید مهلت ثبت نام تا ساعت ۲۴ روز ۱۲ مرداد ۹۹ تمدید شده است.
برآورد می شود که ۲۵ هزار نفر از برگزیدگان چهارمین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی در فرصت های شغلی ارائه شده از ۲۴۰۰ شرکت و موسسه بخش خصوصی جذب شوند.1399/05/05
14:50:58
5.0 / 5
1508
تگهای خبر: آموزش , ارز , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما