آخرین قیمت مسكن در پایین و بالاشهر اردبیل

آخرین قیمت مسكن در پایین و بالاشهر اردبیل

اردبیل رئیس اتحادیه مشاورین املاك مركز استان اردبیل با اشاره به اینكه قیمت فروش و اجاره مسكن در اردبیل هر روز روند افزایشی دارد، اظهار داشت: اجرای مالیات بر خانه های خالی باید با جدیت دنبال شود، برای اینكه كه در صورت اجرایی شدن موجب افزایش عرضه در بازار و در نتیجه سبب كاهش قیمت فروش و اجاره مسكن می شود.


خداوردی حضرتی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: وقتی صاحبان مسکن های خالی مالیات سنگینی پرداخت کنند، مجبور می شوند مسکن را بفروشند یا اجاره دهند که در هر دو صورت شاهد پایین آمدن قیمت اجاره و قیمت فروش مسکن خواهیم شد ولی باید با تمام ظرفیت و هر چه زودتر این طرح اجرایی شود.

وی با اعلان اینکه قیمت فروش و اجاره مسکن در اردبیل هر روز درحال بالا رفتن است، افزود: دلیلهای فراوانی برای این افزایش قیمت وجود دارد که می توان به مواردی مانند بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی، افزایش قیمت آهن آلات و ابزارهای مورد استفاده در ساختمان اشاره نمود.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک مرکز استان اردبیل با اعلان اینکه چنانچه قیمت تمام شده ساختمان بالا برود مشخصا قیمت فروش آپارتمان به هیچ عنوان پایبن نخواهد آمد، افزود: قیمت آپارتمان در محلات پایین شهر اردبیل بین 3 تا 7 میلیون تومان در هر متر متغیر است و قیمت آن در محلات بالا شهر بین 12 تا 70 میلیون تومان است.

حضرتی با اعلان اینکه در وضعیت فعلی مستاجران اردبیلی نمی توانند مسکن اجارهای با قیمت مناسب پیدا کنند، افزود: قیمت های اجاره در اردبیل افزایش نامتعارفی داشته است بطوریکه از جانب اتحادیه نیز برگههایی در سر در مغازه زده شده که از اجاره با قیمت نامتعارف معذوریم ولی متاسفانه اپلیکیشنهای موبایلی باعث شده است که برخی افراد با بهره گیری از این اپلیکیشن ها با قیمتهای نامتعارف مبادرت به اجاره دادن کنند.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک مرکز استان اردبیل اظهار نمود: در کشورهای دیگر هم با پشتیبانی از سازندگان مسکن و در اختیار قرار دادن زمین و گرفتن کمترین مالیات و عوارض و در نهایت تسهیل کار سازندگان و پایین آوردن قیمت تمام شده مسکن اقشار ضعیف را صاحب مسکن ارزان می کنند.1399/05/01
13:45:27
5.0 / 5
2049
تگهای خبر: ابزار , ارز , بازار , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما