جزئیات ثبت درخواست بیمه بیكاری در 5 استان

جزئیات ثبت درخواست بیمه بیكاری در 5 استان

هم پیما: در ادامه تكمیل سامانه جامع روابط كار زیرسامانه جدید بیمه بیكاری در پنج استان فارس، سمنان، قزوین، اردبیل و هرمزگان به شكل آزمایشی شروع به كار كرد.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، برابر اعلام اداره کل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کار، زیرسامانه جدید بیمه بیکاری در پنج استان فزوین، اردبیل، فارس، سمنان و هرمزگان به صورت آزمایشی به راه افتاده است و متقاضیان بیمه بیکاری در این استانها بعد از مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت برای احراز هویت می توانند نسبت به دریافت نام کاربری و رمز عبور خود اقدام نمایند.

متقاضیان بیمه بیکاری باید ابتدا به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و نام کاربری و رمزعبور (گذرواژه) خودرا دریافت کرده و سپس به سامانه prkar.mcls.gov.ir وارد شده و مدارک خودرا بارگذاری کنند.

همچنین کسانی که قبل از این در سامانه بیمه بیکاری درخواست خودرا به ثبت رسانده اند و بیکاری آنها کماکان ادامه دارد زمان ورود به سامانه جدید برای آنها بوسیله ارسال پیامک اطلاع رسانی خواهد شد و سامانه جدید بیمه بیکاری بعد از آنکه مراحل آزمایشی خودرا در استانهای مذکور گذراند در سراسر کشور به اجرا در خواهد آمد.

زیرسامانه جدید بیمه بیکاری یکی از زیرمجوعه های سامانه جامع روابط کار محسوب می شود. سامانه جامع روابط کار یک طرح ملی است که بیش از ۴۸ زیرسامانه دارد و متولی اجرای آن معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

برابر اعلام معاونت روابط کار وزارت کار هم اکنون ۴۹ زیرسامانه برمبنای نیازها و اولویتهای ادارات کل حوزه روابط کار در دست طراحی و تولید است که تا ۲۲ بهمن سال قبل ۲۲ زیرسامانه در سراسر کشور اجرایی شده و بعضی از زیرسامانه ها نیز در مرحله ستاندن مجوز از دستگاه های نظارتی قرار دارند.

شفاف سازی، دسترسی سریع و آسان به خدمات، لزوم حرکت به سمت تحقق دولت الکترونیک و ثبت دادخواست بدون مراجعه حضوری افراد همچون مزیتهای این سامانه بشمار می رود.

دریافت خدمات از این سامانه نیازمند احراز هویت است و کارگران و کارفرمایان با یکبار مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور احراز هویت می شوند و دیگر برای ارائه درخواست نیازی به طی بروکراسی های اداری نیست.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، سامانه جامع روابط کار همچون طرح های بزرگ وزارت کار است که با هدف شفاف سازی و ساماندهی اطلاعات درحوزه روابط کار راه اندازی شده و زیرسامانه جامع ثبت دادخواست ها، بیمه بیکاری و پشتیبانی از مشاغل، آموزش ایمنی نیروهای کار، ثبت و تایید و پیگیری قراردادهای کار، شناسایی واحدهای مشکل دار، شوراهای سازش، طبقه بندی مشاغل و بیمه کارگران ساختمانی همچون آنها محسوب می شود. کارگران و کارفرمایان با مراجعه به این سامانه، خدمات مورد نیاز خودرا به شکل غیر حضوری و در کمترین زمان ممکن دریافت خواهند کرد.

منبع:

1399/04/14
16:55:24
5.0 / 5
1694
تگهای خبر: آموزش , تولید , جت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما