معاون وزیر راه و شهرسازی:

پشت بام خوابی را هیچ مرجع رسمی تایید نكرده است

پشت بام خوابی را هیچ مرجع رسمی تایید نكرده است

به گزارش هم پیما معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه مبحث پشت بام خوابی را فقط در رسانه ها دیده است اظهار داشت: مرجع رسمی كه باید چنین مسائلی را بررسی كند وجود آنرا تایید نكرده است.


محمود محمودزاده در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: ادعای پشت بام خوابی را من در گزارش های رسانه ها دیدم اما هیچ مرجع رسمی، وجود و میزان این پدیده را تایید نکرده است.
وی اضافه کرد: پدیده هایی مثل پشت بام خوابی مربوط به حوزه کاری ما نیست و مرجع رسمی آن باید وجود یا عدم وجود این مساله را تایید و میزان آنرا مشخص نماید.

برای اجاره موقت برنامه داریم
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی البته درباره طرح های دولت برای ساماندهی وضعیت سکونت شهروندان اظهار داشت: مسائلی مثل حاشیه نشینی و بد مسکنی غالباً از معضل اشتغال در روستاها و شهرهای کوچک به کلان شهرها نشأت می گیرد. با عنایت به گران بودن قیمت مسکن و زمین در شهرهای بزرگ نمی توان به صورت مالکیت جوابگوی تقاضا بود. بنابراین در وزارت راه و شهرسازی، بحث اجاره داری حرفه ای را در سه سطح عرضه کرده ایم.
محمودزاده سطح اول طرح اجاره داری حرفه ای را اسکان بلندمدت دانست و اظهار داشت: این گروه کسانی هستند که قصد اجاره دراز مدت بعضاً ۱۰ تا ۱۵ ساله دارند.
وی افزود: عده دیگر به صورت میان مدت احتیاج به اجاره دارند تا به تدریج با افزایش ظرفیت های اقتصادی خود صاحب مسکن شوند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه گروه سوم افرادی هستند که قصد اجاره کوتاه مدت منزل در کلان شهرها را دارند خاطرنشان کرد: همواره افرادی برای شغل، درمان، آموزش و موارد دیگر به کلانشهرها می آیند که می توان با واحدهایی به شکل پانسیون جوابگوی نیاز مسکن این افراد بود اما در شرایط فعلی چنین فرآیندی وجود ندارد. باید برای این دسته از افراد محل خواب مناسبی که از استانداردهای لازم برخوردار باشد ایجاد نماییم.

منبع:

1399/04/10
23:49:20
5.0 / 5
1833
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما