وزیر راه و شهرسازی خبر داد

سقف افزایش اجاره بهای تهران، 25 درصد

سقف افزایش اجاره بهای تهران، 25 درصد

به گزارش هم پیما وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود: برمبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با كرونا، حداكثر افزایش اجاره بهای واحدهای مسكونی برای شهر تهران حداكثر 25، كلانشهرها 20 و سایر شهرها 15 درصد تعیین شد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، محمد اسلامی در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران گفت: برمبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا حداکثر افزایش اجاره بهای واحدهای مسکونی برای شهر تهران تا ۲۵ درصد و برای کلانشهرهای دیگر حداکثر ۲۰ درصد و در سایر شهرها ۱۵ درصد تعیین شد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بر طبق این مصوبه همه قراردادها در دوره کرونا و تا سه ماه پس از آن تمدید می شود.
اسلامی اضافه کرد: اگر در طول این مدت مالک، واحد مسکونی خودرا به فروش رسانده باشد مستأجر مکلف است در مدت دو ماه منزل را تخلیه کند.
وی بیان داشت: در این مصوبه تاکید شد افراد ملزم به ثبت و درج معاملات در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و گرفتن کد رهگیری هستند و وزارت صمت مکلف شد این سامانه را فعال و آنرا به وزارت راه و شهرسازی متصل کند.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: باتوجه به برنامه های مربوط به شتاب دادن به جریان تولید و عرضه مسکن مباحث کارشناسی مطرح و قرار شد در جلسات بعدی درباب بسته حمایتی برای عرضه و همین طور اجاره بها نهایی شود.


منبع:

1399/04/08
21:13:59
5.0 / 5
1754
تگهای خبر: تولید , فروش , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما