مهر خبر می دهد

تعرفه پروازهای عبوری از آسمان ایران 50 درصد كم می شود

تعرفه پروازهای عبوری از آسمان ایران 50 درصد كم می شود

وزارت راه و شهرسازی آئین نامه جدید پیشنهادی تعیین درآمدهای شركت فرودگاه ها و ناوبری ایران را به كمیسیون اقتصاد دولت عرضه داد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، وزارت راه و شهرسازی و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران آیین نامه پیشنهادی جدید برای اصلاح آیین نامه اجرایی ماده (۶۳) قانون وصول بخشی از در آمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین در مورد خدمات ناوبری و درآمدهای آن مصوب ۱۳۷۳ مجلس شورای اسلامی را به کمیسیون اقتصاد دولت عرضه داد.
آئین نامه موجود در ۹ بهمن ۹۰ و به پیشنهاد مشترک وزارت خانه های راه و اقتصاد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی سابق و بانک مرکزی در هیئت دولت دهم تصویب شده بود؛ آیین نامه جدید را وزارت راه و شهرسازی به تنهایی به دولت پیشنهاد داده است.
در آیین نامه موجود، شرکت فرودگاه ها می تواند تعرفه پروازهای عبوری را برای افزایش رقابت با سایر کشورهای منطقه تا ۳۰ درصد کم کند که در آیین نامه پیشنهادی جدید، این تعرفه تا ۵۰ درصد امکان تخفیف دارد.
همچنین مبحث تخفیف ۳۰ درصدی به هوانوردی عمومی شامل پروازهای آموزشی، ایرتاکسی، پرواز هواپیماهای شخصی و…) هم در آیین نامه جدید گنجانده شده است که در آیین نامه موجود درباره آن اظهار نظر نشده است.
از دیگر خصوصیت های آیین نامه پیشنهادی، افزوده شدن انواع درآمدهای جدید برای شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از محل عرضه خدمات پاویون به مقامات خارجی، توقف هواپیماها بیشتر از ۲ ساعت در فرودگاه ها، تعرفه های جدید خدمات فرودگاهی به هواپیماها بر مبنای وزن نشست و برخاست، دریافت تعرفه عرضه خدمات فرودگاهی از هواپیماهای نظامی در صورت داشتن پروازهای بازرگانی و جداول درآمدی دیگر است.
ضمناً در صورت تصویب آیین نامه جدید، ۱۰۰ درصد درآمدهای فرودگاهی به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تعلق می گیرد.
منبع:

1399/03/29
12:02:04
5.0 / 5
1715
تگهای خبر: آموزش , بانك , پرواز , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما