نوبخت خبر داد:

اشتغالزایی ۳ هزار نفری در حوزه صنایع دستی خراسان جنوبی

اشتغالزایی ۳ هزار نفری در حوزه صنایع دستی خراسان جنوبی

به گزارش هم پیما خراسان جنوبی رئیس سازمان برنامه و بودجه هدف از سومین سفرش به استان را گزارش گیری از اقدامات صورت گرفته عنوان نمود و اظهار داشت: تفاهم نامه ایجاد سه هزار فرصت شغلی در حوزه صنایع دستی در این سفر برنامه ریزی شد.


محمدباقر نوبخت، امشب ۲۲ خرداد در حاشیه بهره برداری از کارخانه تولید کنسانتره زغالسنگ طبس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آخرین برنامه این سفر بازدید از واحد مجتمع زغال سنگ ممرادکو طبس بود که مهم ترین نیاز این واحد صنعتی بحث زیرساخت ها است.

وی با اشاره به اینکه امید است بتوانیم بزودی زیر ساخت های لازم را برای توسعه این واحدها فراهم نماییم، اضافه کرد: در بحث محرومان ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی قبلا مصوب شد که تابحال هفت هزار واحد افتتاح شده و سه هزار واحد باقی مانده که تا سه ماه آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، نوبخت اظهار نمود: امروز پنج هزار واحد مسکونی محرومان در شهرهای استان مصوب شد که با همکاری بنیاد مسکن و کمیته امداد اجرا می گردد.

وی بیان نمود: هدف از این سفر ارزیابی پیشرفت برنامه های سال ۹۸ و ۹۹ در این استان بود که ۹۴۰ میلیارد تومان برای توسعه زیر ساخت های استان خراسان جنوبی در دو سال قبل پیشبینی شده بود که در همان سال اول ۵۴۰ میلیارد تومان تخصیص داده شد و باقی اعتبارات تا آخر سال جاری تخصیص خواهد یافت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه هدف از سومین سفرش به استان را گزارش گیری از اقدامات صورت گرفته عنوان نمود و افزود: تفاهم نامه ایجاد سه هزار فرصت شغلی در حوزه صنایع دستی در این سفر برنامه ریزی شد.

نوبخت اضافه کرد: ۷۵ پروژه به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه گذاری در نظر گرفته شد تا بتوانیم برنامه های جهش تولید را در خراسان جنوبی تحقق بخشیم.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به این که خراسان جنوبی از ظرفیت بالای انرژی خورشیدی برخوردار است، تفاهم نامه ای برای نصب ۷۵۰۰ پنل خورشیدی با اشتغالزایی حداقل ۷۵۰۰ نفری برای استان در نظر گرفته شد.

بهرام جلوداری، مدیرعامل مجتمع زغال سنگ ممرادکو طبس هم در این آیین اظهار داشت: مجتمع زغال سنگ ممرادکو وابسته به شرکت هلدینگ میدکو و گروه مالی بانک پاسارگاد است که عملیات اجرایی آن از پنج سال قبل شروع شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای این پروژه ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و با تمام تحریم های ظالمانه ای که سال های گذشته متوجه کشور بود توانستیم با تاکید بر نیروی انسانی متخصص این پروژه را به سرانجام برسانیم.
1399/03/23
20:12:39
5.0 / 5
1682
تگهای خبر: ارز , اشتغال , بانك , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما