معاون رئیس جمهور خبر داد:

تخصیص 34 هزار میلیارد تومان به طرح های عمرانی كشور

تخصیص 34 هزار میلیارد تومان به طرح های عمرانی كشور

هم پیما: معاون رئیس جمهور از تخصیص 34 هزار میلیارد تومان به اجرای طرح های عمرانی كشور تا به امروز آگاهی داد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، محمد باقر نوبخت بامداد پنجشنبه در مراسم تفاهم نامه دو جانبه جهش تولید و حوزه اشتغال اظهار نمود: طی سال های اخیر با محدودیت منابع به صورت جدی مواجه بوده ایم و کشور برخوردار و بزرگ ایران اسلامی امروز در محاصره و تنگنای مالی قرار گرفته است.
وی با اعلان اینکه باید با ایدئولوژی و نگاه تعریف شده بدانیم از منابع محدود چگونه هدفمند استفاده نمائیم، اضافه کرد: امروز جز با اولویت بندی نمی گردد کار را پیش برد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما در جمهوری اسلامی ایران معتقدیم آنچه به کارمان برکت می دهد فقط بازده اقتصادی نیست بلکه برای تحقق عدالت باید به انسان های شریف نیازمند توجه کرد، اظهار داشت: برنامه سازمان برنامه و بودجه امروز در شرایط تحریم به شکلی طراحی شده که دقیقاً می دانیم با این منابع چگونه کشور را اداره نماییم.
وی با اعلان اینکه منابع کشور در دو بخش جاری و عمرانی تقسیم می شود، عنوان کرد: منابع جاری همچون مسائل مربوط به امور رفاهی و اجتماعی، آموزش و پژوهش، دفاع و امنیت و بهداشت و درمان است.
نوبخت با اشاره به اینکه از طی سال های اخیر بدون اینکه حجم بودجه را زیاد نماییم کوشیدیم رقم را به سمت حقوق و دستمزد مردم ببریم و در سایر موارد صرفه جویی نماییم، بیان کرد: از ۴۴۱ هزار میلیارد تومان بودجه سال قبل کوشیدیم ۵۰ درصد از فوق العاده های فصل دهم را افزایش دهیم و حقوق شاغلین را اضافه نماییم.
وی افزود: امسال تا ۱۰ هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان اختصاص دادیم که نیاز بیشتری دارد اما بازنشستگان نگران نباشند ما به این بخش پر انرژی و فاخر کشورمان توجه داریم.
معاون رئیس جمهور با اعلان اینکه سال قبل بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان هدفمند در بخش عمرانی هزینه شد، اظهار نمود: امسال تنها در فصل اول سال در طرح های عمرانی بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان تخصیص یافته است.
وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست های دولت توجه به بخش ریل بوده است، اضافه کرد: بودجه ریزی ما در بخش عمرانی برمبنای عملکرد است.
نوبخت افزود: از ۹۴۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش عمرانی به خراسان جنوبی طی دو سال تا کنون ۵۴۰ میلیارد تومان ستاندن شده که این مهم به سبب پیشرفت و مدیریت خوبی بوده که در بخش های مختلف داشته است.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه امروز توانستیم پنج هزار واحد مسکونی برای انسان هایی که توان راه اندازی مسکن را ندارند در روستاها تحویل دهیم، اظهار داشت: امروز با راه اندازی هفت هزار و ۵۰۰ پنل خورشیدی اهتمام داریم نرخ بیکاری این استان را کاهش دهیم.
معاون رئیس جمهور با اعلان اینکه برمبنای تفاهم نامه دو جانبه جهش تولید ۳ هزار شغل در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: امروز هر استان یک برنامه جهش تولید دارد.
وی با اشاره به اینکه ۷۵ پروژه برای تحقق شعار جهش تولید در استان خراسان جنوبی پیش بینی شده است، عنوان کرد: یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تنها در این بخش هزینه و ۵ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهدنمود.
نوبخت افزود: تا زمانی که استان برای شکوفا کردن استعدادهای خود نیاز به کمک داشته باشد، دولت در اختیار مردم استان خواهد بود.


منبع:

1399/03/22
20:18:23
5.0 / 5
1626
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , تولید , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما