معاون وزیر راه در گزارش هم پیما تشریح كرد

تكمیل كنارگذر جنوبی تهران با 3 و شش دهم هزارمیلیارد تومان اعتبار

تكمیل كنارگذر جنوبی تهران با 3 و شش دهم هزارمیلیارد تومان اعتبار

هم پیما: مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور از هزینه كرد 2 هزار میلیارد تومانی و نیاز به اعتبار 3.6 هزار میلیارد تومانی دیگر برای اتمام كنارگذر آزادراه جنوبی تهران آگاهی داد.خیرالله خادمی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره برنامه های شرکت ساخت در بخش ساخت آزادراه گفت: امسال ۵ پروژه آزادراهی به طول ۵۱۸ کیلومتر در برنامه اجرایی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل قرار دارد.
وی افزود: آزادراه کنارگذر جنوبی تهران نیز یکی از ابرپروژه های ما شمرده می شود که عملیات اجرایی آن در حال اتمام است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: کنارگذر جنوبی تهران به طول ۱۶۰ کیلومتر از آبیک در استان قزوین شروع شده و از جنوب استان های البرز و تهران عبور می کند و بعد از تلاقی با آزادراه های تهران-ساوه و تهران-قم، به آزادراه حرم تا حرم (قم-گرمسار) از سمت چرمشهر شهرستان ورامین، متصل می شود.
وی تصریح کرد: تمام خودروهایی که از محورهای غربی و جنوبی به استان های البرز و تهران وارد می شوند، می توانند با بهره گیری از این آزادراه وارد محورهای شرقی استان تهران شده و سپس تردد به سمت استان های شرقی داشته باشند.
خادمی این آزادراه را یک کنارگذری بسیار اثرگذار برای کاهش ترافیک غرب به شرق استان های تهران و البرز معرفی نمود و اظهار داشت: پیشرفت فیزیکی این محور هم اکنون ۸۰ درصد است.
به گفته مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، برای اتمام عملیات اجرایی آزادراه کنارگذر جنوبی تهران، ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و تا کنون نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.
وی تاکید کرد: این پروژه با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با سهم ۷۰ درصدی این قرارگاه و ۳۰ درصدی دولت در حال راه اندازی است؛ این پروژه بسیار مهم حمل و نقلی تا اختتام امسال تکمیل خواهد شد و در طول سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.
معاون وزیر راه اشاره کرد: این پروژه، قسمتی از کریدور غرب به شرق کشور است که سهم مهمی در کاهش ترافیک ورودی به جنوب تهران و بزرگراه آزادگان دارد و به شکلی از ترافیک موجود در آزادراه های تهران-کرج و بزرگراه های شهری تهران و کرج کاسته و سبب می شود تمام خودروهایی که از استان های غربی به سمت شرق کشور در حرکت هستند، بدون نیاز به ورود به شهرهای کرج و تهران، با تردد روان از این دو استان عبور کرده و گلوگاه ترافیکی استان های تهران و البرز رفع گردد.


منبع:

1399/03/21
11:41:59
5.0 / 5
1647
تگهای خبر: توسعه , ساخت , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما