امكان فروش آنلاین فرش دستباف فراهم گردید

امكان فروش آنلاین فرش دستباف فراهم گردید

هم پیما: مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف با اشاره به بیكاری خیلی از قالیبافان در دوران كرونا اظهار داشت: با راه اندازی سامانه جامع آنلاین فرش دستباف، ضمن عرضه خدمات آموزشی و بیمه ای و دریافت مجوز، امكان فروش آنلاین فرش دستباف و صنایع دستی هم فراهم گشته است.


عبدالله بهرامی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به فعالیت بیشتر از ۳۵۰۰ تعاونی فرش، صنایع دستی و گردشگری در شهرها و روستاها اظهار نمود: این تعاونی ها نزدیک به ۳۶۰ هزار نفر را به صورت مستقیم تحت پوشش قرار داده اند.
وی به بیکاری قالیبافان در دوران کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از دو میلیون بافنده در این بخش مشغول کار هستند و نزدیک به هفت میلیون نفر از این شغل ارتزاق می کنند اما متاسفانه به علت گسترش ویروس کرونا بیشتر مجتمع های قالیبافی و فروشگاه های تأمین مواد اولیه قالیبافی و همینطور کارگاه های خانگی با تعطیلی مواجه گشتند و این امر لطمه سنگینی به قالیبافان وارد کرد.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف کاهش شدید صادرات فرش پارسال و عدم فروش فرش در ماههای بهمن و اسفند را یاد شده قرارداد و اظهار داشت: در حالیکه طی دو دهه قبل سالانه ۱.۵ میلیارد دلار صادرات فرش دستباف داشتیم متاسفانه به دلایلی همچون تحریم ها، سخت شدن مراودات مالی و سیاسی، قطع بیمه قالیبافان، افزایش قیمت تمام شده و عدم حضور و تبلیغات موثر دربازارهای هدف، صادرات این کالای استراتژیک با روند نزولی روبه رو شده و در سالهای اخیر به شدت کاهش یافته است.
بهرامی درباره راه اندازی سامانه جامع آنلاین فرش دستباف اظهار نمود: با عنایت به رکود صنعت فرش، کاهش صادرات آن و افت فعالیت فرشبافان و قالیبافان تحت تاثیر کرونا، اتحادیه سراسری تعاونی های فرش دستباف نخستین سامانه جامع آنلاین خویش را به منظور فعالیتهای غیرحضوری و عرضه خدمات آموزشی، بیمه ای، دریافت نقشه و مجوز و برگزاری نمایشگاه راه اندازی کرده و از این طریق امکان فروش آنلاین فرش دستباف و صنایع دستی هم فراهم گشته است.
به قول وی، این اتحادیه با بهره مندی از ابزارها و روش های نوین اینترنتی، نظارتی و ایجاد سامانه جامع آنلاین فرش دستباف حداکثر خدمات مورد نیاز زیرمجموعه های بخش تعاون را که بیشتر از چند هزار تعاونی هستند، در حداقل زمان و با کمترین هزینه عرضه می کند.1399/03/10
22:44:55
5.0 / 5
1699
تگهای خبر: آموزش , ابزار , بازار , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما