گزارش هم پیما

گزارش بانك مركزی از بازار مسكن تهران

گزارش بانك مركزی از بازار مسكن تهران

هم پیما: گزارش بانك مركزی از بازار مسكن تهران در اردیبهشت ماه امسال گویای افزایش 182 درصدی قیمت مسكن در 2 ماهه 99 نسبت به دو ماهه ابتدایی 97 است.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، در تازه ترین گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن در اردیبهشت ماه امسال، تعداد معاملات، ۱۱ هزار و ۳۱۰ واحد مسکونی اعلام شده که نسبت به اردیبهشت سال قبل ۶.۷ درصد کاهش نشان میدهد.
همچنین در این گزارش متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران ۱۶ میلیون و ۹۷۲ هزار و ۷۰۰ تومان برآورد شده است که نسبت به اردیبهشت سال قبل ۳۳.۹ درصد افزایش نشان میدهد. این در حالیست که تعداد معاملات مسکن در ماه گذشته (فروردین ۹۹) ۱۲۴۳ فقره بود که رشد تعداد معاملات در ماه جاری نسبت به ماه قبل ۸۰۹.۹ درصد رشد داشته است.
اردیبهشت سال قبل نیز ۱۲ هزار و ۱۲۸ فقره معاملات مسکن به ثبت رسید ضمن اینکه متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی در تهران در فروردین امسال ۱۵ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۹۰۰ تومان بود که رشد ۱۱ درصدی قیمت در ضمن یک ماه گذشته رخ داده است.
مجموع تعداد معاملات واحدهای مسکونی شهر تهران در دو ماهه نخست سال جاری ۱۲ هزار و ۵۵۳ فقره رسید که نسبت به دو ماهه سال قبل ۱۹.۳ درصد کاهش داشته است.
متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی در مجموع دو ماهه فروردین و اردیبهشت امسال ۱۶ میلیون و ۱۳۴ هزار و ۳۰۰ تومان بوده که نسبت به دو ماهه ابتدایی ۹۸ معادل ۳۴.۸ درصد افزایش داشته است. این در حالیست که متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در دو ماهه ابتدایی سال ۹۷ پنج میلیون و ۷۵۳ هزار و ۴۰۰ تومان بود که رشد بیش از ۱۸۲ درصد قیمت طی دو سال در بازار مسکن تهران رقم خورده است.
همچنین بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران در اردیبهشت امسال نشان دهنده رشد ۲۸.۵ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل (اردیبهشت ۹۸) است.
متن کامل این گزارش را از اینجا دریافت کنید.


منبع:

1399/03/08
23:29:22
5.0 / 5
1690
تگهای خبر: بازار , بانك , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما