مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی بوشهر:

ارائه تسهیلات حمایتی به بنگاه های لطمه دیده از كرونا شروع شد

ارائه تسهیلات حمایتی به بنگاه های لطمه دیده از كرونا شروع شد

هم پیما: بوشهر كارفرمایان و خویش فرمایانی كه پیامك دریافت كرده اند، می توانند برای دریافت تسهیلات خود به سامانه ˮكاراˮ مراجعه و پروسه ثبت نام را آغاز كنند.


حمیدرضا پناه با بیان این خبر بیان کرد: بنگاه هایی که در زمان شیوع بیماری کرونا کسب و کار خودرا فعال نگه داشته و نیروی کارشان را حفظ کنند، از طرف دولت حمایت می شوند.
وی افزود: کلیه صاحبان واحدهای کسب و کار خصوصی و تعاونی مشمول طرح (کارفرمایی و خویش فرمایی) که در رسته های 13 گانه مصوب کارگروه اقتصادی مقابله شیوع ویروس کرونا فعال بوده و دارای کد بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی هستند، و مبادرت به حفظ اشتغال موجود داشته اند، مشمول این تسهیلات هستند.
این مسئول اظهار نمود: صاحبان کسب و کارهای لطمه دیده از کرونا که پیامک دریافت کرده انددر سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir ثبت نام کنند. پناه افزود: پرداخت تسهیلات منوط به ارائه فهرست بیمه و پرداخت آن تا اختتام فروردین ماه 99 به سازمان تامین اجتماعی می باشد و در صورتیکه نیروی شاغل بنگاه از مقرری بیمه بیکاری در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد 99 استفاده نماید مشمول بهره مندی از این تسهیلات نخواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اشاره کرد: میزان پرداخت تسهیلات برای واحدهایی که به اجبار تعطیل شده اند مبلغ ۱۶ میلیون تومان وام و برای واحدهای کسب و کاری که فعال بوده و تعطیل نشده اند به ازای هر فرد شاغل ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.
وی اشاره کرد: همین طور برای بنگاه های با نیروی شاغل کمتر از ۵۰ نفر، ۷۰ درصد از تسهیلات برای پرداخت دستمزد خواهد بود و ۳۰ درصد بعنوان سرمایه در گردش در نظر گرفته شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر، حمیدرضا پناه عنوان کرد: برای بنگاه های بزرگ تر نیز ۵۰ درصد برای دستمزد و ۵۰ درصد بعنوان سرمایه در گردش منظور شده است.
وی توضیح داد: کسب و کارهای لطمه دیده شامل مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده شامل رستوران ها، بوفه ها، طباخی ها، تالارهای پذیرایی، قهوه خانه ها، اغذیه فروشی ها و موارد مشابه، مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مجتمع های جهانگردی و گردشگری، میهمان پذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه ها، مراکز بوم گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی، خدماتی بین راهی، موزه ها و زائرسراها، حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری شامل هوایی، جاده ای، ریلی و دریایی، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، واحد تولید و توزیع پوشاک، تولید و توزیع کیف و کفش، مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه، مراکز و مجتمع های ورزشی و تفریحی، مراکز و مجتمع های فرهنگی، آموزشی، هنری و رسانه ای، مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی، موسسات خصوصی دارای پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در حوزه های درمانی، تشخیصی، آزمانیشگاهی و پاراکلینیکی فعال می باشند و آموزشگاه های رانندگی، آرایشگاه ها، سالن های زیبایی و گرمابه می شود.1399/03/03
14:27:43
5.0 / 5
1684
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , تولید , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما