دبیر انجمن ایرلاین ها

یك ایرلاین جدید افتتاح شد

یك ایرلاین جدید افتتاح شد

به گزارش هم پیما دبیر انجمن شركت های هواپیمایی از آغاز فعالیت یك ایرلاین جدید و همینطور افزایش پروازهای برنامه ای به سه كشور اروپایی اطلاع داد.مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت پروازهای خارجی برنامه ای تصریح کرد: ایران ایر پس از کرونا، پرواز هفتگی به آمستردام راه اندازی کرده است؛ پروازهای روتین و برنامه ای هما به لندن و پاریس هم از سر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: هلندی ها جهت راه اندازی پروازهای برنامه ای آمستردام برخی پروتکل ها را اعلام نموده اند که باید روی مسافران اعمال شود. این پروتکل ها شامل مسافرانی است که ویزای شینگن یا اقامت اروپا داشته باشند و مسائلی از این دست را شامل می شود. ازاین رو صرفا مسافرانی که اقامت یکی از کشورهای اروپایی را داشته باشند می توانند با پرواز آمستردام به هلند بروند.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره پروازهای آلمان و فرانکفورت هما هم اظهار داشت: فعلاً آلمان اجازه شروع پروازهای برنامه ای را نداده است اما ایران ایر در حال رایزنی با آلمانی هاست تا اگر این کشور پروازهای ورودی خارجی را باز کند، ایرانیان هم بتوانند با پروازهای هما به این کشور سفر کنند.
وی افزود: آلمان و چند کشور اروپایی دیگر در حال کاهش شرایط سخت گیرانه قرنطینه هستند و این احتمال وجود دارد که بزودی شاهد بازگشایی پروازهای سایر کشورهای اروپایی باشیم.
اسعدی سامانی خاطرنشان کرد: اسپانیا هم هنوز اجازه ای برای پروازهای برنامه ای و روتین صادر نکرده است؛ اما این کشور اجازه داده تا اگر پروازهای موردی برای بازگرداندن ایرانی ها لازم باشد، ایران ایر به این کشور پرواز داشته باشد. ولی ایران ایر پیگیر است که هر گاه قرنطینه های اسپانیا به پایان برسد، پروازهای برنامه ای به مادرید را از سر ب گیرد.
وی تصریح کرد: پروازهای تهران به شرق آسیا صرفا به دو مقصد بانکوک (تایلند) و کوالالامپور (مالزی) به صورت برنامه ای در حال اجراست و هواپیماهای ماهان پرواز به این دو مقصد را انجام می دهد؛ هندی ها هم هنوز قرنطینه های کنترل کرونا را لغو نکرده و صرفا پروازهای موردی به این کشور داریم که در این راستا، هما هفته گذشته به هند رفت و ایرانی ها مقیم این کشور را از دهلی به فرودگاه امام خمینی (ره) بازگرداند.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره فعالیت یک ایرلاین جدید ایرانی اظهار داشت: یک ایرلاین جدید توانسته موافقت اصولی سازمان هواپیمایی کشوری را دریافت کند اما هنوز نتوانسته AOC (مجوز فعالیت و بهره برداری) از این سازمان دریافت کند.
وی خاطرنشان کرد: صاحب امتیاز این ایرلاین جدید، یکی از مقامات ارشد اسبق سازمان هواپیمایی کشوری است.
به گفته اسعدی سامانی، این ایرلاین هنوز نتوانسته هواپیما وارد کند ولی در حال خرید و وارد کردن هواپیماست.

1399/02/27
15:29:07
5.0 / 5
1747
تگهای خبر: بانك , پرواز , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما