گزارش مركز آمار از قیمت نهاده های ساختمانی در زمستان؛

اجاره كانكس مسكونی، ماهانه ۱ و یك دهم میلیون!

اجاره كانكس مسكونی، ماهانه ۱ و یك دهم میلیون!

هم پیما: مركز آمار ایران در گزارشی، درباب قیمت نهاده های ساختمانی در زمستان 98، از افزایش 40 درصدی آهن آلات و آسانسور نسبت به پاییز سال قبل آگاهی داد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، مرکز آمار ایران متوسط قیمت نهاده های ساختمانی منتخب شهر تهران در زمستان ۱۳۹۸ را اعلام نمود.
در بین نهاده های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت ماهانه «اجاره کانکس» به ۱۱۰۰۹۱۶۷ ریال رسید که با ۲۵ درصد کاهش، نسبت به فصل قبل بیشترین کاهش قیمت را داشته است.
تغییرات نسبت به فصل قبل (زمستان نسبت به پاییز ۹۸)
در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت یک کیلوگرم «صفحه ستون» به ۹۷۷۰۰ ریال رسید که با ۵۳ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیشترین افزایش را در میان نهاده های ساختمانی منتخب داشته است.
در همین فصل، متوسط قیمت یک کیلوگرم «ورق گالوانیزه (کانال کولر) » به ۱۴۳۴۲۱ ریال بوده است که با ۵۲.۳ درصد افزایش رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است.
متوسط قیمت یک کیلوگرم «پروفیل درب و پنجره» نیز به ۹۴۸۰۰ ریال رسید که با ۴۲.۸ درصد افزایش نسبت به فصل قبل رتبه سوم افزایش در متوسط قیمت را داشته است.
در بین نهاده های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت ماهانه «اجاره کانکس» به ۱۱۰۰۹۱۶۷ ریال رسید که با ۲۵ درصد کاهش، نسبت به فصل قبل بیشترین کاهش قیمت را داشته است.
در همین فصل متوسط قیمت یک متر مکعب عیار ۳۰۰ «بتن آماده» ۱۹۴۴۷۲۲ ریال بوده است که با ۱.۷ درصد کاهش در رتبه بعدی بیشترین کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.
متوسط قیمت هر عدد «سرپیچ معمولی» نیز برابر ۲۸۱۵۰ ریال بوده است که با ۰.۹ درصد کاهش، رتبه سوم بیشترین درصد کاهش را داشته است.
تغییرات نسبت به فصل مشابه سال قبل (زمستان ۹۸ نسبت به زمستان ۹۷)
در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت یک کیلوگرم صفحه ستون به ۹۷۷۰۰ ریال رسید که با ۷۲.۱ درصد افزایش نسبت به فصل مشابه سال قبل بیشترین افزایش را در میان نهاده های ساختمانی منتخب داشته است.
در همین فصل متوسط قیمت هر متر مکعب پوکه معدنی سبک به ۱۱۸۰۵۵۶ ریال بوده است که با ۶۳.۸ درصد افزایش رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است.
متوسط قیمت هر دستگاه آبگرمکن دیواری نیز به ۱۰۰۱۲۵۰۰ ریال رسید که با ۵۷.۲ درصد افزایش نسبت به فصل مشابه سال قبل رتبه سوم بیشترین افزایش در متوسط قیمت را داشته است.
در بین نهاده های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت هر متر سیم برق ۱×۱ میلیمتر به ۱۱۶۳۰ ریال رسید که با ۳۲.۳ درصد کاهش، نسبت به فصل مشابه سال قبل بیشترین کاهش قیمت را داشته است.
در همین فصل متوسط قیمت یک ماه اجاره کانکس به ۱۱۰۰۹۱۶۷ ریال رسید که با ۱۷.۸ درصد کاهش در رتبه بعدی بیشترین کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.
متوسط قیمت هر یارد گونی چنائی نیز برابر ۸۴۲۵۰ ریال بوده است که با ۱۵.۲ درصد کاهش، رتبه سوم بیشترین درصد کاهش را داشته است.
برای دریافت فایل اطلاعات تفصیلی اینجا را کلیک کنید.


منبع:

1399/02/22
17:26:37
5.0 / 5
1879
تگهای خبر: دستگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما