شروط جدید برای فعالیت امداد خودرو ها

شروط جدید برای فعالیت امداد خودرو ها

هم پیما: معاون نظارت بر اماكن عمومی پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از الزامی شدن رعایت یكسری دستورالعمل برای امدادخودروها در پایتخت آگاهی داد.


سرهنگ نادر مرادی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تازه ترین تصمیمات برای ساماندهی امدادخودروها در پایتخت اظهار داشت: باتوجه به وجود برخی نارضایتی ها و نیز نگرانی بعضی از شهروندان در مورد فعالیت امدادخودروها جلسات مختلفی برای حل این مشکل و رفع نگرانی ها برگزار در نهایت مصوب شد که خودروبرهای امدادخودرو زیر نظر اتحادیه صنف اتو سرویس، توقفگاه، کارواش و پارکینگ ها فعالیت کنند.
وی با اعلان اینکه فعالیت زیرنظر این صنف به معنای لزوم دریافت جواز و پروانه فعالیت از اتحادیه مربوطه است، اشاره کرد: از امروز تمامی امداد خودرو ها زیر نظر این اتحادیه هستند و تمام افراد و شرکت هایی که تحت عنوان امدادخودرو فعالیت می نمایند، باید با مراجعه به اتحادیه و ارائه مدارک مورد نیاز یکسری موارد را رعایت و مجوز فعالیت خودرا دریافت نمایند.
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ درباره اینکه چه خودروهایی باید مجوز مربوطه را دریافت نمایند، اظهار داشت: تمام وسایل نقلیه ای که تحت عنوان امدادخودرو فعال می باشند باید مجوز مربوطه را ستاندن کنند. این قوانین شامل موتورسیکلت ها، وانت بار و هر وسیله نقلیه ای که در امر ارائه خدمات امدادی و تعمیراتی سیار خودرو ها فعال است، می شود و لازم الاجراست.
مرادی افزود: افراد بعد از ارائه درخواست باید یکسری موارد را رعایت نمایند، ازجمله اینکه باید لباس های متحدالشکل داشته باشند، وسیله نقلیه شان دارای نمادها و علامت های متحدالشکل و قابل شناسایی باشد و شماره ای برای شناسایی و پیگیری اموری مانند شکایات را هم روی بدنه شان درج کنند.
بگفته وی، رانندگان مذکور نیز بعد از دریافت استعلام های مربوطه کارت شناسایی معتبر دریافت خواهند کرد.
مرادی درباره برخی استارت آپ های فضای مجازی که در حوزه تعمیرات و امداد خودرو فعالیت می نمایند نیز اظهار داشت: این مقررات شامل تمامی امدادخودروهایی که در تهران فعال می باشند، شامل امدادخودروها در فضای مجازی و حقیقی خواهد شد.
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از رانندگان امدادخودروها خواست که برای فراهم شدن امکان تداوم فعالیتشان به اتحادیه مربوطه مراجعه و درخواست خودرا ثبت کنند، چونکه بعد از تعیین مهلت ثبت درخواست با خودرو های غیرمجاز و فاقد مجوز برخورد خواهد شد و آنان اجازه فعالیت نخواهند داشت.
منبع:

1399/02/17
14:33:43
5.0 / 5
1923
تگهای خبر: خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما